Cztery medale podczas regat Baltic Cup

W sobotę i niedzielę (28-29 września) w miejscowości Sarpsborg w Norwegii, odbyły się regaty o Puchar Bałtyku (Baltic Cup). Powołania do reprezentacji Polski na te regaty otrzymali: Natalia Chodulska i Błażej Barański.

W sobotę młodzi wioślarze (do lat 17) rywalizowali na klasycznym dystansie 2000 metrów. Natalia Chodulska płynąć w czwórce podwójnej juniorek razem z Zuzanną Czają (UKS 93 Kraków), Zuzanną Królikiewicz (AZS UMK/SMS Toruń) oraz Anną Solarską (Posnania Poznań) odniosła zdecydowane zwycięstwo, zdobywając złoty medal. Drugie miejsce zajęły Niemki a na trzecim miejscu linię mety minęła reprezentacja Estonii.

Błażej Barański natomiast wiosłując w czwórce podwójnej juniorów z Wiktorem Sobieszkiem (PTW/SMS Płock), Mateuszem Wojciechowskim (Posnania Poznań) i Tymonem Konopką (AZS AWFiS Gdańsk) zdobył srebrny medal, przegrywając z reprezentantami Niemiec. Trzecie miejsce zajęli Duńczycy.

W niedzielę regaty rozgrywano na dystansie 500 metrów. Zarówno Natalia Chodulska w czwórce podwójnej jak i Błażej Barański w czwórce odnieśli zwycięstwa, powiększając tym samym swój dorobek medalowy.

Na zawody powołanie otrzymał również trener Miłosz Baranowski.

Serdecznie gratulujemy udanych występów w Norwegii.