Centralne Regaty Juniorów w Kruszwicy

W sobotę 2 i niedzielę 3 lipca, na torze regatowym GOPŁO w Kruszwicy odbyły się Centralne Regaty Kontrolne Juniorów. Bardzo dobrze na tej imprezie zaprezentowali się wioślarze WTW Włocławek. Piotr Śliwiński wraz z Danielem Gałęzą z Drakkaru Gdańsk, nie dali szans rywalom i zwyciężyli w finale konkurencji dwójek podwójnych. Był to wyścig kwalifikacyjny i tym zwycięstwem, brązowi medaliści Mistrzostw Europy zapewnili sobie start w Mistrzostwach Świata Juniorów.

 

Drugi nasz zespół, płynący w kładzie, Błażej Barański - Wojciech Śliwiński zajęli czwartą pozycję w finale B.

Doskonały występ zaliczyła Wiktoria Zając w konkurencji jedynek juniorek. W wyścigu eliminacyjnym nasza reprezentantka stoczyła emocjonującą walkę z Amelią Pawłowską z AZS Toruń. Zwycięstwo nad Torunianką o 0,02 sekundy zapewniło zawodniczce WTW występ w finale A, w którym zdecydowanie zwyciężyła. Druga nasza skiffistka, Julia Gęsicka zwyciężyła w finale D.

W konkurencji dwójek bez sterniczki juniorek siostry Wiktoria i Weronika Klasińskie odniosły zdecydowane zwycięstwo.

Kolejnym naszym zwycięzcą na tych zawodach został Błażej Barański, który w finale A jedynek  juniorów młodszych pokonał wszystkich rywali. W finale B tej konkurencji na wysokiej, drugiej pozycji uplasował się Wojciech Śliwiński. Trzeci nasz reprezentant, Daniel Kobielski wygrał finał C.

W dwójkach podwójnych juniorek Wiktoria Zając zanotowała kolejny, bardzo udany występ. Wraz z Barbarą Stępień z AZS Kraków, przegrały minimalnie na finiszu drugą pozycję. Te występy zapewniły zawodniczce WTW Włocławek kwalifikację do zawodów Coupe de la Jeunesse, które w tym roku odbędą się w Hiszpanii.

Siostry Wiktoria i Weronika Klasińskie w tym finale ukończyły rywalizację na piątej pozycji, co było kolejną pozytywną niespodzianką.

W dwójkach podwójnych juniorek młodszych Julia Garbarczyk i Lena Mrówczyńska w finale B zajęły trzecią pozycję. Te same zawodniczki zaliczyły dobre występy w jedynkach juniorek młodszych. Julia Garbarczyk wygrała finał B a Lena Mrówczyńska zwyciężyła w finale C.

W dwójkach podwójnych młodzików Kasper Rypiński i Borys Biernacki zakwalifikowali się do finału A, w którym zajęli piąte miejsce.

 

Od poniedziałku WTW Włocławek rozpoczyna zgrupowanie przygotowawcze do Mistrzostw Polski Juniorów, które rozpoczną się już za dwanaście dni.

 

Dodatkowe informacje