Fabian Barański ponownie drugi w Pucharze Świata

Od czwartku 16 czerwca, do niedzieli 19 czerwca, na torze regatowym MALTA w Poznaniu rozgrywany był po raz drugi w tym sezonie Puchar Świata w wioślarstwie.

 

Ponownie jak w Belgradzie polska, włocławsko-toruńska dwójka podwójna w składzie Fabian Barański - Mirosław Ziętarski, uplasowała się na drugiej pozycji. Wyścig finałowy ponownie rozgrywany był pod dyktando Chorwatów i Polaków. Wydawało się, że wyścig wyglądać będzie podobnie jak w Belgradzie. Nasza dwójka podwójna na półmetku zaatakowała i rozpoczęła się zbliżać do braci Sinković. Jednak błąd techniczny, przysłowiowy rak wytrącił Polaków z rytmu. Doświadczeni Chorwaci natychmiast wykorzystali sytuację i odjechali na trzeciej pięćsetce, zapewniając sobie zwycięstwo.

Nasza osada po raz kolejny w świetnym stylu zaprezentowała się na światowej imprezie. W Poznaniu nie startowała trzecia i czwarta dwójka z Belgradu – Hiszpania i Wielka Brytania, natomiast zaprezentowali się świetni Australijczycy, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji ex aequo z Holendrami. Na szóstej pozycji finiszowali Niemcy, którzy także w Belgradzie nie wystąpili. Poza Francuzami i Rumunami w Poznaniu i Belgradzie zaprezentowała się większość najmocniejszych światowych duetów. Dwójka podwójna Fabian Barański-Mirosław Ziętarski w tym sezonie są w absolutnej światowej czołówce. Ostatni Puchar Świata przed głównymi imprezami sezonu rozegrany zostanie w lipcu w Lucernie - Mekce światowego wioślarstwa.

Jest duże prawdopodobieństwo, że Fabian Barański i Mirosław Ziętarski w Lucernie wystartują w czwórce podwójnej. Sztab szkoleniowy na pewno będzie testował optymalne składy i konfiguracje, ponieważ już w przyszłym sezonie odbędą się  kwalifikacje olimpijskie i na wszelkie eksperymenty nie będzie zbyt wiele czasu.

 

Zdjęcia z Pucharu Świata w Poznaniu (Zdzisław Biernacki, PZTW)

Dodatkowe informacje