Centralne Kontrolne Regaty Juniorów w Kruszwicy

We miniony weekend na torze wioślarskim w Kruszwicy, odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Juniorów. W regatach, które rozgrywane były w bardzo trudnych warunkach startowali zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

 

Najlepiej wypadła dwójka bez sterniczki juniorek. Wiktoria i Weronika Klasińske zdecydowanie zwyciężyły w wyścigu finałowym.

Na czwartej pozycji w finale A uplasowała się dwójka podwójna juniorów młodszych płynąca w składzie: Błażej Barański, Wojciech Śliwiński. Również bardzo dobrze należy ocenić start dwójki podwójnej juniorek młodszych. Julia Garbarczyk i Lena Mrówczyńska zajęły wysokie, drugie miejsce w finale B.

W finale B startowały juniorki. Wiktoria Zając zajęła drugą pozycję a Julia Gęsicka trzecią.

Także w finale B jedynek juniorów młodszych na trzeciej pozycji zameldował się Błażej Barański. Wojciech Śliwiński w finale C w tej samej konkurencji zawody ukończył na miejscu piątym.

Wszystkie występy zawodników WTW na tej imprezie należy uznać za udane. Zawodnicy nie odbiegali znacząco od najlepszych w kraju. Najważniejsze aby w miarę upływającego sezonu następował postęp, co będzie dawało szansę na udane występy w Mistrzostwach Polski. 

 

Zdjęcia z regat

Dodatkowe informacje