Fabian Barański wystartuje w Pucharze Świata w Belgradzie

Już w piątek (27 maja), światowa elita rozpoczyna zmagania w tegorocznym cyklu regat o Puchar Świata. Pierwsze zawody rozegrane zostaną w Belgradzie (Serbia). W piątkowych wyścigach eliminacyjnych zobaczymy włocławianina, Fabiana Barańskiego, który wraz z Mirosławem Ziętarskim z AZS Toruń będą reprezentowali Polskę w konkurencji dwójek podwójnych.

 

Dla włocławsko-toruńskiej dwójki pierwszy międzynarodowy występ w tym sezonie będzie wyjątkowo trudny. Do zawodów zgłoszono 22 załogi. Praktycznie poza Francuzami w Belgradzie wystartuje cały światowy TOP w tej konkurencji. Będzie to uczta dla kibiców tej konkurencji. Zobaczymy m.in. dwójkę chorwacką, Martina i Valenta Sinkoviców. Bracia Sinkovic, to obecnie absolutnie najwybitniejsi wioślarze na świecie. Mistrzowie Olimpijscy z Rio De Janeiro i Tokio, rekordziści świata w tej konkurencji.

Do zawodów zgłosili się wicemistrzowie olimpijscy i brązowi medaliści z Tokio, Holendrzy oraz Chińczycy. Pozostali przeciwnicy też będą bardzo groźni.

Fabian Barański i Mirosław Ziętarski to Mistrzowie Europy w dwójkach podwójnych z 2019 roku i na pewno nie są bez szans. Mamy nadzieję, że forma jaką przygotowali na tą imprezę, pozwoli obejrzeć nam wyjątkowo emocjonującą rywalizację na torze w Belgradzie.

Naszym zawodnikom życzymy udanych startów.

 

 

Dodatkowe informacje