Trzy medale podczas Mistrzostw Bydgoszczy

W sobotę, 7 maja 2022 roku na torze regatowym Brdyujście odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy w wioślarstwie. W imprezie wzięli udział zawodnicy WTW Włocławek. Dla wielu z nich była to pierwsza okazja w tym roku aby sprawdzić się na w rywalizacji na wodzie, a ich starty można ocenić pozytywnie.

 

Biegi odbywały się równolegle, a o ostatecznych zdobytych miejscach decydował uzyskany wynik czasowy. Pierwszym biegiem z udziałem naszego zawodnika był wyścig jedynek młodzieżowców. W tej konkurencji klub reprezentował Łukasz Żmudziński, zdobywając brązowy medal z czasem 7:51.

Następny był wyścig dwójek bez sterniczki juniorek, w którym zwycięstwo z czasem 8:28 odniósł siostrzany duet z Włocławka - Weronika i Wiktoria Klasińskie.

Pozytywnie zaprezentowała się dwójka podwójna juniorek młodszych w składzie Lena Mrówczyńska i Julia Garbarczyk, które zajęły 4 lokatę. Dziewczęta uzyskały czas 8:23, a do miejsca medalowego zabrakło 5 sekund. Dodatkowym czynnikiem pozwalającym ocenić ten start pozytywnie jest fakt, że dla Leny Mrówczyńskiej ten start był debiutem w rywalizacji na wodzie.

Dwójka podwójna juniorów młodszych w składzie Barański Błażej i Śliwiński Wojciech odnotowała bardzo dobry rezultat i w bardzo mocno obsadzonej konkurencji wywalczyła 4 miejsce, do medalu zabrakło dwóch sekund. Rezultat świadczy o dużych możliwościach chłopców, dla których uzyskany wynik jest tylko zachętą do jeszcze cięższej pracy.

W jedynkach młodzików także 4 miejsce zanotował Kasper Rypiński, dla którego ten start także był debiutem. Kasprowi do miejsca medalowego zabrakło 8 sekund, co świadczy o potencjale zawodnika.

Rywalizacja jedynek juniorek młodszych zakończyła się sukcesem Julii Garbarczyk, która po bardzo dobrym biegu uzyskała drugi czas i wywalczyła srebrny medal. W tej samej konkurencji startowała także partnerka Julii, Lena Mrówczyńska, która rywalizacje ukończyła na 5 miejscu.

Regaty zakończył wyścig czwórek podwójnych juniorów młodszych, gdzie barwy WTW Włocławek reprezentowała osada w składzie: Błażej Barański, Wojciech Śliwiński, Bartosz Wichrowski, dla którego ten start także był pierwszym startem na wodzie oraz Daniel Kobielski.

Panowie po bardzo ciężkim wyścigu uplasowali się na najgorszym dla sportowca miejscu, czyli dopłynęli do mety jako 4 osada. Czwarte miejsce podczas tych regat prześladowało zawodników z Włocławka. Osada z uwagi na małą liczbę treningów w swoim składzie borykała się z wieloma problemami technicznymi, które spowodowały, że do medalu zabrakło im 5 sekund. Czas na pewno będzie miał pozytywny wpływ na rozwój tej osady, która będzie sprawować się już tylko lepiej.

Starty włocławskiej młodzieży należy ocenić pozytywnie, klub posiada zdolną młodzież, która na przestrzeni sezonu może się jeszcze w sposób znaczny rozwinąć.

 

Zdjęcia z regat:

Dodatkowe informacje