Regaty Międzynarodowe w Monachium

W sobotę i niedzielę, 7 i 8 maja, odbyły się Międzynarodowe Regaty Juniorów w Monachium. Jak zwykle na tych zawodach obsada była bardzo silna. W zawodach uczestniczył nasz zawodnik, Piotr Śliwiński.

 

W sobotę rywalizował w konkurencji dwójek podwójnych. Partnerem naszego zawodnika w osadzie był Daniel Gałęza z Drakkaru Gdańsk. W wyścigu eliminacyjnym polska dwójka odniosła zwycięstwo kwalifikując się do finału. W finale nasi reprezentanci popisali się świetnym finiszem zajmując trzecią pozycję.

W niedzielę Piotr Śliwiński startował w konkurencji czwórki podwójnej. Polska czwórka płynąca w składzie: Daniel Gałęza, Piotr Śliwiński, Michał Rańda, Igor Czekanowicz zwyciężyła w eliminacjach. W finale nasi reprezentanci finiszowali na czwartej pozycji.

 

Zawody w Monachium były ostatnimi zawodami przed Mistrzostwami Europy Juniorów, które odbędą się 21-22 maja we włoskim Varese. Dwójka Gałęza-Śliwiński odnotowała najlepszy wynik z całej reprezentacji na zawodach w Monachium. Sukces ten zadecydował o tym, że w takim składzie popłyną w Varese. Od środy 11 maja w Wałczu rozpocznie się krótkie zgrupowanie przed tą imprezą. Życzymy Piotrowi Śliwińskiemu udanych występów na tej bardzo ważnej imprezie.

 

Także w sobotę 7 maja odbyły się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy na torze regatowym Brdyujściu. Na tych zawodach jedyne zwycięstwo dla WTW Włocławek padło łupem dwójki bez sterniczki, Wiktorii i Weroniki Klasińskiej. Bardzo dobry występ odnotowała Julia Garbarczyk, która w jedynkach juniorek młodszych uplasowała się na drugiej pozycji. W jedynkach seniorów trzecie miejsce wywalczył Łukasz Żmudziński.

Czwartą pozycję wywalczyli:

  • Błażej Barański i Wojciech Śliwiński w dwójkach podwójnych juniorów młodszych
  • Lena Mrówczyńska i Julia Garbarczyk w dwójkach podwójnych juniorek młodszych
  • Błażej Barański, Wojciech Śliwiński, Bartosz Wichrowski, Daniel Kobielski w czwórkach podwójnych juniorów młodszych
  • Kasper Rypiński w jedynkach chłopców

 

Zdjęcia z regat w Monachium

Dodatkowe informacje