Piotr Śliwiński z medalem Mistrzostw Polski na ergometrach

W niedzielę 30 stycznia, w hali WKK Sport Center we Wrocławiu, odbyły się ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Impreza ze względu na pandemię COVID rozgrywana była w dużym reżimie sanitarnym. Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie wystawiło na te zawody skromną ekipę.

Jako pierwszy wystartował Fabian Barański w finale wyścigu seniorów. Ostatecznie uplasował się na wysokiej, siódmej pozycji. Czas 5:59,5 to najlepszy wynik do tej pory na imprezie o tej porze roku. Do rekordu życiowego zabrakło ponad trzech sekund, lecz zważywszy, że nasz reprezentant wrócił dopiero w czwartek z trzytygodniowego zgrupowania wysokogórskiego w Livigno, to raczej termin zawodów nie sprzyjał biciu rekordu. Zwycięzcą został Mirosław Ziętarski z AZS TORUŃ z czasem 5:47,4 przed Wiktorem Chablem (Posnania Poznań - 5:48,5) i Piotrem Płomińskim (WTW Warszawa 5:51,0).

Następnie w finale juniorek wystartowały Wiktoria Zając i Julia Gęsicka. Tutaj bardzo dobrze zaprezentowała się Wiktoria Zając, która finiszowała na czwartym miejscu. Miejsce tuż za podium z bardzo dobrym wynikiem 7:21,7 jest sporym osiągnięciem zawodniczki WTW. Druga nasza juniorka, Julia Gęsicka, która borykała się wcześniej z kłopotami zdrowotnymi, nie była w stanie zawalczyć o pozytywny rezultat. Start na tej imprezie był niejako wymuszony, ze względu na rozpoczynające się już w sobotę zgrupowanie kadry juniorów w górach. Ostatecznie Julia Gęsicka uplasowała się w środku stawki na 26 pozycji.

W finale juniorów znakomicie wystartował Piotr Śliwiński. Przez większość dystansu wiosłował na 6-7 pozycji. Ostatnie 500 metrów było popisowe. Włocławianin minął kilku bardzo silnych zawodników i zdobył brązowy medal. Piotr Śliwiński jest trzecim zawodnikiem po Michale Wilińskim i Fabianie Barańskim, który zdobył medal Mistrzostw Polski na ergometrze w konkurencji juniorów, na tej trudnej imprezie.

Starty WTW Włocławek zakończyła Julia Garbarczyk, która zadebiutowała w wiosłowaniu mechanicznym. W rywalizacji juniorek młodszych uplasowała się na wysokim, siódmym miejscu.