Wioślarze WTW zakończyli sezon

W sobotę i niedzielę, 23-24 października odbyły się na torze regatowym MALTA w Poznaniu Centralne Jesienne Regaty Kwalifikacyjne. WTW Włocławek wystawiło na tej imprezie nieliczną grupę zawodników, którzy kandydowali do Reprezentacji Polski.

 

Zdecydowanie najlepiej startowała Julia Gęsicka, która po powrocie z Mistrzostw Europy czuła już w nogach trudy tegorocznego sezonu. Dlatego wszystkie trzy finały okupione były dużymi nerwami, ponieważ ewidentnie brakowało już ,,świeżości” na tych zawodach. Jednak doświadczenie i świetne finisze w wykonaniu włocławianki, pozwoliły uplasować się na bardzo wysokiej – trzeciej pozycji w jedynkach juniorek.

 

Druga nasza reprezentantka w tej konkurencji Wiktoria Zając, również startowała bardzo udanie, plasując się w czołówce finału B. Były to najlepsze starty tej zawodniczki w dotychczasowej karierze.

W dwójkach bez sterniczki startowały siostry Wiktoria i Weronika Klasińskie, które ostatecznie ukończyły rywalizację na piątej pozycji, co jest zdecydowaną poprawą z tym, co pokazywały na wiosnę.

 

O dużym pechu może mówić nasz reprezentant na Mistrzostwa Europy Juniorów, Piotr Śliwiński, który zaliczany był do faworytów tych zawodów. Niestety podczas rozgrzewki przed przedbiegami zderzył się z innym zawodnikiem i uszkodził łódź, przez co został przez sędziów przesunięty do finału F. Pozostawało naszemu zawodnikowi jedynie płynąć na czas aby udowodnić swoją wysoką formę. Ostatecznie po zsumowaniu wszystkich wyścigów finałowych nasz zawodnik miał piaty wynik. Dało mu to przepustkę do najbliższych konsultacji kadry juniorów.

Ostatnim naszym reprezentantem na tych zawodach był Patryk Sadokierski, który debiutował w konkurencji jedynek seniorów. Tutaj też trzeba ocenić występ pozytywnie. Wygrana w finale C jest na pewno sukcesem zawodnika WTW.

 

Dodatkowe informacje