Julia Gęsicka i Piotr Śliwiński kończą przygotowania do Mistrzostwach Europy Juniorów

Już jutro zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Julia Gęsicka i Piotr Śliwiński kończą zgrupowanie reprezentacji w Wałczu i wyjeżdżają na Mistrzostwa Europy do Monachium. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend na torze olimpijskim.

 

 

Julia Gęsicka wystartuje w konkurencji czwórek podwójnych juniorek. Do imprezy zgłoszono 11 zespołów. Konkurencja będzie bardzo trudna, zważywszy że udział w mistrzostwach potwierdziło pięć najlepszych czwórek z lipcowych Mistrzostw Świata. Reprezentantki Szwajcarii, Włoch, Niemiec, Rumunii i Holandii, to absolutny TOP tegorocznego sezonu na świecie. Z Czeszkami i Węgierkami na Mistrzostwach Świata w Plovdiv, nasza czwórka nieznacznie przegrała. Z reprezentantkami Ukrainy, Serbii i Danii w tym sezonie nie rywalizowaliśmy, więc trudno określić aktualną dyspozycję tych zespołów.

Czwórka podwójna juniorów w której wystartuje Piotr Śliwiński, to w większości debiutanci na tak poważnej imprezie. Tutaj również będzie rywalizacja na najwyższym światowym poziomie. Spośród 18 zgłoszonych zespołów wystartuje także pięć najlepszych czwórek z Mistrzostw Świata.

 

Liczymy na udane starty naszych zawodników w Monachium.

Dodatkowe informacje