Julia Gęsicka i Piotr Śliwiński z nominacjami

We wtorek 3 sierpnia 2021 roku, w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyła się uroczystość wręczenia nominacji do Mistrzostw Świata Juniorów i regat Coupe de la Jeunesse. W imprezach tych barw narodowych bronić będą zawodnicy WTW Włocławek: Julia Gęsicka i Piotr Śliwiński.

 

W międzynarodowych regatach Coupe de la Junesse, które odbędą się już w nadchodzący weekend w austriackim Linzu wystartuje Piotr Śliwiński. W tych bardzo silnie obsadzoncyh zawodach uczestniczą juniorzy w wieku 15-16 lat. Nasz zawodnik wraz z Kacprem Mickiewiczem (Zawisza Bydgoszcz), Grzegorzem Hoffmanem (KW 04 Poznań) i Igorem Czekanowiczem (Posnania Poznań) wystartuje w konkurencji czwórki podwójnej. Przeciwnikami polskiej załogi będą reprezentacje Austrii, Hiszpanii, Francji, Węgier, Włoch, Holanii i Szwajcarii.

W Mistrzostwach Świata Juniorów wystartuje Julia Gęsicka. Mistrzostwa Świata Juniorów w wioślarstwie rozgrywane będą w tym roku bułgarskim Plowdiv. Początek najważniejszej tegorocznej imprezy dla juniorów zaplanowany jest na środę 11 sierpnia. Julia Gęsicka reprezentować Polskę będzie w konkurencji czwórek podwójnych. Skład naszej czwórki podwójnej uzupełniają: Julia Sulik (SMS Wałcz), Gabriela Stefaniak (Posnania Poznań) i Zofia Krukowska (AZS Poznań).

 

Trzymamy kciuki za naszych.

 

Zdjęcia z nominacji w Wałczu

Dodatkowe informacje