Żmudziński i Sieraczkiewicz medalistami Mistrzostw Polski

W ubiegły weekend, zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego rywalizowali na dwóch imprezach sportowych, w dwóch różnych miastach. W Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy, natomiast w Płocku Mistrzostwa Polski Seniorów w Sprincie.

 

12 czerwca na torze regatowym Brdyujście, podczas Mistrzostw Miasta Bydgoszczy, WTW wystawiło 6 zawodników w 4 konkurencjach. Rywalizację rozpoczęła Joanna Reclaf plasując się na drugim miejscu w kategorii młodzieżowej kobiet, ulegając jedynie zawodniczce BTW Bydgoszcz Jekel Indze.

Następny medal dla WTW zdobyła Wiktoria Małkowska w kategorii juniorek wagi lekkiej. Wiktoria po bardzo dobrym wyścigu stanęła na trzecim miejscu na podium.

Najmocniej obsadzoną i jednocześnie zdominowaną przez włocławskich wioślarzy, była kategoria jedynek juniorów. Piotr Śliwiński potwierdził swoją wysoką formę i pokonując wszystkich rywali zdobył złoty medal. Zzaraz za nim na drugim stopniu podium z dwusekundową stratą znalazł się Patryk Sadokierski. Trzecim włocławskim skiffistą był Filip Niewiadomski, który zakończył rywalizację na 6 miejscu.

Regaty dla WTW kończył występ Juli Garbarczyk, która zajęła 3 miejsce w kategorii jedynek juniorek młodszych. Dla Juli była to kolejna okazja do zdobycia doświadczenia na początku swojej wioślarskiej przygody.

 

Równocześnie 12-13 czerwca w Płocku na Wiśle, przed siedzibą Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego rozgrywała się walka o medale Mistrzostw Polski Seniorów w Sprincie.

Organizacja regat na Wiśle jest bardzo ryzykowna ze względu na zmieniające się warunki pogodowe, które mogą uniemożliwić rozegranie imprezy. Tak stało się niestety i tym razem.

Przy bardzo silnym wietrze i bardzo trudnych warunkach brązowy medal dla WTW Włocławek w konkurencji dwójek podwójnych mężczyzn zdobył Łukasz Żmudziński i Maciej Sieraczkiewicz. W dwójkach bez sterniczki kobiet Wiktoria i Weronika Klasińskie zajęły szóstą pozycję.

W konkurencji jedynek mężczyzn Łukasz Żmudziński został sklasyfikowany na ósmej pozycji a Adam Sieraczkiewicz na pietnastej. Julia Gęsicka w jedynkach seniorek zakończyła zawody na pozycji  dziewiątej.

 

Dodatkowe informacje