Włocławscy wioślarze ze stypendiami Marszałka Województwa

Za osiągniecia sportowe, w ubiegłym 2020 roku, 237 utalentowanych sportowców z naszego województwa, otrzymało stypednia marszałka województwa. Najliczniejsi spośród nagrodzonych to wioślarze, których jest w tym gronie aż 74. Z samego Włocławka wyróżnienia otrzymało 15 młodych sportowców, z czego 6 osób to reprezentanci Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

 

Weronika i Wiktoria Klasińskie, Filip Niewiadomski, Patryk Sadokierski oraz Maciej i Adam Sieraczkiewiczowie to nasi stypendyści. Nagroda jest wynikiem zdobytych w zeszłym sezonie tytułów mistrzowskich. Warto przypomnieć, że siostry Klasińskie są mistrzyniami Polski juniorek młodszych w konkurencji dwójek bez sterniczki, a panowie są mistrzami Polski juniorów w czwórkach podwójnych.

Uroczystość wręczenia stypendiów, która miała odbyć się w urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w kraju i regionie została odwołana i odbędzie sie w formie on-line. Stypendia w wysokości od 200 do 380 złotych miesięcznie zostały przyznane na okres dziesięciu miesięcy.

 

Wsparcie finansowe z pewnością pomoże w dalszym rozwoju sportowym naszych zawodników.

Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom.

Dodatkowe informacje