Obóz zimowy w Żabnicy

W dniach 04.01–14.01.2021 r. odbył się zimowy obóz w miejscowości Żabnica, w województwie śląskim. Obóz do ostatnich dni stał pod znakiem zapytania. Decyzja rządu Rzeczpospolitej Polskiej o wprowadzeniu „lockdownu” w okresie ferii, bardzo utrudniła czynności organizacyjne. Ku uciesze zawodników i trenerów zgrupowanie mogło się odbyć zachowując zgodność z wszelkimi obostrzeniami.

 

Zawodnicy WTW Włocławek zamieszkując w pięknym ośrodku wypoczynkowym „Romanka” wśród malowniczych widoków górskiej przyrody, budowali formę na zbliżający się sezon startowy. Nieobecnymi na obozie klubowym zawodnikami byli Julia Gęsicka, Wiktoria Zając, Piotr Śliwiński i Fabian Barański. Julia i Piotr w tym czasie uczestniczyli w obozie kadry juniorów, Wiktoria była obecna na obozie programu szkolenia zawodniczek i zawodników posiadających predyspozycje do uprawiania wioślarstwa. Obozy te odbyły się w Szczyrku. Fabian natomiast przebywa na trzytygodniowym zgrupowaniu kadry seniorów w Szklarskiej Porębie.

Sowite opady śniegu i górskie szlaki nie oszczędziły drobnych urazów i kontuzji, które na szczęście na obecną chwilę zostały niemalże w pełni wyleczone i nie rzutują negatywnie na dalsze przygotowania. Włocławscy wioślarze z uśmiechem wypowiadają maksymę „Co nas nie zabije to nas wzmocni!”.

Dotychczasowa postawa i wyniki przygotowania naszych zawodników pozwalają kadrze trenerskiej w pozytywnej atmosferze oczekiwać przyszłego sezonu.

 

Zdjęcia z obozu

Dodatkowe informacje