WTW Włocławek na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Młodzików

W dniach 12-13.09.2020 r. na torze regatowym w Kruszwicy, obyły się Mistrzostwa Polski Młodzików oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie wystawiło na tych regatach skromną, czteroosobową kadrę zawodników.

Swój debiut zaliczyły najmłodsze adeptki wioślarstwa z Włocławka. Amelia Borychowska wraz z Julią Garbarczyk wystartowały w konkurencji 2xDz (dwójka podwójna dziewcząt). W pierwszym biegu w swojej karierze dziewczęta zajęły czwartą lokatę i siódmy ogólny czas w konkurencji. Bieg repasażowy odbył się przy dużym wietrze, co sprawiło niemałe problemy naszym zawodniczkom, przez co zajęły 6 miejsce w tym wyścigu. W niedzielnym finale B Julia wraz z Amelią przekuły zdobyte poprzedniego dnia doświadczenie w drugie miejsce w wyścigu - ósme miejsce w zawodach.

Występ dziewcząt należy uznać za udany i obiecujący, biorąc pod uwagę początek kariery i pierwsze zmagania na regatach wioślarskich.

Za pozytywny występ należy uznać start Łukasza Żmudzińskiego w konkurencji skiffów młodzieżowców. Nasz zawodnik przebił się do finału A. w którym uplasował się na piątej pozycji.

W jedynkach wagi lekkiej młodzieżowców wystartował Bartosz Jarzembowski, który zakończył rywalizację w tych mistrzostwach na ósmej pozycji.