Łukasz Żmudziński jedzie na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

W najbliższy weekend czeka nas dużo sportowych wrażeń. W Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów a w Duisburgu, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, w których nasz klub będzie miał swojego reprezentanta.

 

W dniach 4-6 września, na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów. WTW Włocławek reprezentowane będzie w sześciu konkurencjach: czwórce podwójnej, dwójce podwójnej i jedynce wagi lekkiej juniorów oraz dwójce podwójnej, jedynce i jedynce wagi lekkiej juniorek.

Ze względu na epidemię, będzie to pierwszy tak poważny sprawdzian dla naszych zawodników. Mamy nadzieję, że trzytygodniowe przygotowania na zgrupowaniu w Kruszwicy przyniosą spodziewany efekt i nasze załogi zaprezentują się w Poznaniu pozytywnie.

 

Równolegle w Duisburgu odbywać się będą Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. W reprezentacyjnej czwórce podwójnej wystartuje Łukasz Żmudziński. Jest to debiut w Reprezentacji Polski i jednocześnie wielki sukces włocławianina, który kwalifikując się do składu czwórki podwójnej zrobił wielką niespodziankę. Zawody w Niemczech będą wyjątkowo mocno obsadzone, ponieważ są to jedyne w tym sezonie zawody młodzieżowców, na tym poziomie sportowym. Do rywalizacji czwórek podwójnych w Duisburgu zgłoszono 14 zespołów. 

Dodatkowe informacje