3 medale naszych wioślarzy na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych

Na torze regatowym w Kruszwicy, w dniach 13-16 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w wioślarstwie, z których nasi zawodnicy przywieźli trzy medale: złoty, srebrny i brązowy. W rywalizacji na Gople, Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie brało udział w trzech konkurencjach: dwójkach bez sterniczki, jedynkach juniorek i jedynkach juniorów. Były to cztery dni bardzo trudnych zmagań, rozgrywanych w upale i w obostrzeniach wynikających z pandemii.

Złoty medal w konkurencji dwójek bez sterniczki zdobyły Wiktoria i Weronika Klasińskie, które nie dały szans rywalkom i świetnym czasem 8:04, wygrały finał A tej imprezy. Po 10 latach zdobyliśmy ponownie złoty medal w tej konkurencji.

Świetnie spisał się w jedynkach juniorów Piotr Śliwiński, który zdobył medal srebrny. Nasz zawodnik po zwycięstwie w sobotnim półfinale był jednym z faworytów do złotego medalu. Jadnak w pierwszej części dystansu plasował się na 4-5 pozycji. Było bardzo nerwowo. Dopiero świetnie rozegrane ostatnie pięćset metrów przez włocławianina dało mu srebrny medal w tej konkurencji.

Kolejny, brązowy tym razem medal, w jedynkach juniorek wywalczyła Julia Gęsicka, która podobnie jak Piotr Śliwiński wygrała swój sobotni półfinał i także należała do faworytek. Scenariusz wyścigu finałowego w wykonaniu naszej zawodniczki był identyczny jak w wyścigu Piotra Śliwińskiego. Julia Gęsicka płynąc poza pozycją medalową, również na ostatnich pięciuset metrach uzyskała przewagę nad rywalkami i linię mety minęła na trzeciej pozycji.

W konkurencji jedynek startowała druga nasza reprezentantka, Wiktoria Zając, która w finale C uplasowała się na trzeciej pozycji. Miejsce to należy uznać za sukces.