Pierwsze regaty na wodzie w 2020 roku

Epidemia koronawirusa także sportowcom pokrzyżowała plany. Dopiero w piątek, 26 czerwca zawodnicy WTW Włocławek mieli okazję skonfrontować się z przeciwnikami z naszego województwa na regatach w Bydgoszczy. Zawody w Bydgoszczy były również sprawdzianem, jak zawodnicy poradzili sobie z treningami podczas izolacji w okresie pandemii.

 

Inauguracja sezonu wypadła u większości pozytywnie. W piątkowych regatach odnieśliśmy trzy zwycięstwa i jedno drugie miejsce.

Bardzo dobrą formę zaprezentowała Julia Gęsicka, która zdeklasowała rywalki w konkurencji jedynek juniorek młodszych, wyprzedzając drugą na mecie, Natashę Malicką z LOTTO Bydgostia aż o 26 sekund.

Świetny występ odnotowały siostry Wiktoria i Weronika Klasińskie w dwójkach bez sterniczki juniorek młodszych, które również uciekły rywalkom, wyprzedzając drugą na mecie osadę z AZS Toruń o 15 sekund.

W jedynkach juniorów młodszych, Piotr Śliwiński o zwycięstwo musiał stoczyć zaciętą walkę z Kacprem Mickiewiczem z Zawiszy Bydgoszcz, który dopiero na finiszu ustąpił pola naszemu zawodnikowi.

Bardzo pozytywny występ odnotowała Joanna Reclaf, której zabrakło sekundy do odniesienia zwycięstwa wśród jedynek juniorek starszych. W tej samej konkurencji Wiktoria Małkowska uplasowała się na miejscu dziesiątym a Wiktoria Orlińska na miejscu dwunastym.

 

Ostatnią konkurencją w której rywalizowali włocławianie były jedynki juniorów starszych. Tuż za podium, na czwartej pozycji zawody ukończył Adam Sieraczkiewicz, który na finiszu przegrał minimalnie najpierw drugą a później trzecią pozycję. Maciej Sieraczkiewicz w tej konkurencji zakończył rywalizację tuż za bratem, na piątej pozycji. Filip Niewiadomski był siódmy a Patryk Sadokierski ósmy.

 

Pełną parą natomiast idą przygotowania w reprezentacji seniorów. Fabian Barański kończy już kolejne zgrupowanie w COS w Wałczu, budując formę na wrześniowe Mistrzostwa Europy.

Obok Fabiana Barańskiego, w Wałczu na zgrupowaniu kadry młodzieżowców przebywają Oliwia Muraska i Łukasz Żmudziński. Obóz kadry młodzieżowców to budowa formy oraz selekcja do Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

 

Zdjęcia z regat:

Dodatkowe informacje