Wioślarze WTW nieustannie w pracy

Sezon 2020 r. w wyniku pandemii koronawirusa ogromnie różni się od standardowego sezonu wioślarskiego, jakich Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie ma już za sobą ponad 130. Sytuacji w jakiej przyszło nam się dzisiaj znaleźć, nie pamiętają najstarsi włocławscy wioślarze.

 

Po Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy na ergometrze wioślarskim mających miejsce 29 lutego, na których nasi zawodnicy zaprezentowali wysoką formę i gotowość do zbliżającego się sezonu, trenerzy i klubowi działacze z wielkimi nadziejami oczekiwali najważniejszych tegorocznych imprez sportowych. Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy były ostatnimi jak do tej pory zawodami, które zdążyły się odbyć. Odwołano wszystkie wioślarskie wydarzenia przewidziane na kwiecień, maj i czerwiec, a terminy zbliżających się regat dalej stoją pod znakiem zapytania.

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich poinformował już o przeniesieniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na połowę sierpnia, a Mistrzostw Polski Juniorów na początek września.

W dniu 15 marca 2020 roku, Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie było zmuszone do zamknięcia swojej siedziby przy ulicy Piwnej i do prowadzenia treningów zdalnych. Sprzęt potrzebny do utrzymania formy startowej został wydany zawodnikom do ich domów. Indywidualne treningi odbywały się codziennie, a zawodnicy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i chartem ducha wypełniając pod wirtualnym „okiem” trenerów plan w niemal stu procentach.

4 maja 2020 roku pozwolono sportowcom wrócić do wspólnych treningów w niewielkich grupach, WTW zachowało wszelkie wymogi i zalecenia z tym związane. Włocławscy wioślarze tego samego dnia zameldowali się na naszym odcinku rzeki Wisły i z ogromnym głodem wrócili do treningu na wodzie, który nieprzerwanie kontynuują.

 

Zdjęcia wykonane podczas treningu 12.06.2020 r. Fot. Sławomir Wasielewski.

 

Dodatkowe informacje