Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W sobotę, 7 grudnia odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego na ergometrach wioślarskich, nazywane również wioślarstwem halowym lub wiosłowaniem mechanicznym. Cykliczna impreza rozgrywana już ponad 20 razy, ostatnimi laty gości wioślarzy w Chełmży. Do rywalizacji na tych zawodach stawiły się wszystkie kluby naszego regionu. 

 

Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie zaprezentowało się bardzo dobrze, zdobywając w klasyfikacji klubowej trzecie miejsce za RTW Bydgostia i AZS Toruń.

 

Zdecydowane zwycięstwo w kategorii juniorek odniosła Oliwia Muraska, której do pobicia rekordu klubu należącego do Magdaleny Madziewicz z 2004 roku zabrakło 0,2 sekundy. Moment kryzysu na 600 metrów przed metą zaważył, że ten rekord nie padł. Jednak końcowy rezultat 7:08,7, jest także świetnym osiągnięciem. Bardzo dobrze zaprezentowała się wśród juniorek druga z włocławianek, Joanna Reclaf, która zdobyła medal brązowy.

Łukasz Żmudziński w rywalizacji juniorów, zaprezentował bardzo wysoką formę i stanął na podium zdobywając srebrny medal. Jednak aby zdobyć to drugie miejsce musiał stoczyć pasjonującą walkę z Szymonem Wionczkiem z RTW, którego pokonał o 0,2 sek. Drugi nasz zawodnik w tej kategorii, Adam Sieraczkiewicz zajął 16 miejsce.

 

Na zawodach w Chełmży bardzo udanie i wyjątkowo ambitnie walczyli także nasi juniorzy młodsi.

Tutaj klasą dla samego siebie był młodszy z braci Sieraczkiewiczów, Maciej, który podczas całego dystansu podnosił się jak Fenix z popiołów. Wyścig finałowy rozpoczął bardzo mocno, wysuwając się na prowadzenie. Wkrótce zaczął nieznacznie słabnąć i tracić dystans do pierwszej trójki i wydawało się, że miejsce medalowe jest już poza zasięgiem. O końcowym sukcesie w sporcie decyduje jednak walka do samej mety oraz sportowa ambicja, którą właśnie zaprezentował Maciej Sieraczkiewicz, co w efekcie dało mu drugą pozycję i srebrny medal.

Również bardzo mocno zaprezentowali się w tej grupie wiekowej pozostali nasi zawodnicy. Piotr Śliwiński był piąty a Patryk Sadokierski siódmy.

 

W konkurencji juniorek młodszych WTW Włocławek wystawiło trzy zawodniczki, które zdecydowanie poprawiły życiowe osiągnięcia plasując się:

Wiktoria Zając - na pozycji 6

Weronika Klasińska - na pozycji 14

Julia Gęsicka - na pozycji 16.

 

Wśród rywalizujących juniorów wagi lekkiej wszyscy nasi reprezentanci plasowali się w pierwszej dziesiątce zawodów, co należy uznać za spory sukces, ponieważ startowali oni w wyższej grupie wiekowej.

Wiktoria Orlińska była siódma wśród juniorek wagi lekkiej a Wiktoria Małkowska ósma.

Filip Niewiadomski natomiast finiszował na dziesiątej pozycji.

 

W najmłodszej grupie wiekowej zadebiutowało dwóch młodzików WTW Włocławek, którym udało się zostawić w pokonanym polu przeciwników, co jest ich także osobistym sukcesem.

Paweł Grześ w tej konkurencji zajął 27 a Wojciech Śliwiński 35 miejsce.

 

Zawody w Chełmży określamu jako bardzo udane, zwłaszcza, że prawie wszyscy zawodnicy zrealizowali przedstartowe założenia w stu procentach.

 

 

 

Dodatkowe informacje