Wioślarze WTW Włocławek zakończyli sezon

Na torze regatowym MALTA w Poznaniu, w dniach 26-27 października 2019 r. odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Zamknięcia Sezonu. Do Poznania pojechało na tą imprezę 12 zawodników naszego klubu.

 

 

Tak jak co roku, zasady rozgrywania regat polegały na wyłonieniu w sobotnich porannych wyścigach eliminacyjnych finalistów. Po wyścigach eliminacyjnych rozgrywane są trzy razy finały - jeden w sobotę po południu i dwa w niedzielę. O spadku do finału niższego i zakwalifikowaniu się do finału wyższego decydują czasy uzyskane w danej sesji finałowej.

 

W poznańskiej imprezie zadebiutowali w rywalizacji seniorów Łukasz Żmudziński i Oliwia Muraska. Łukasz Żmudziński wiosłował nadspodziewanie dobrze dwukrotnie zwyciężając w finale B, i raz plasując się na siódmym miejscu finału A. Wśród młodzieżowców oscylował pomiędzy piątym i szóstym miejscem. Gorzej wiodło się Oliwii Muraskiej, która w sobotę zakwalifikowała się do finału B, by z niego odpaść. W niedzielę zdecydowanie zwyciężyła w finale C.

 

Nasi juniorzy również startowali pozytywnie. Sobotnie eliminacje dały finał A Adamowi Sieraczkiewiczowi, finał B jego bratu Maciejowi, zaś Patryk Sadokierski zakwalifikował się do finału D. Adam Sieraczkiewicz nie obronił się w finale A, przypływając na ostatniej, ósmej pozycji. Miejsce Adama zajął Maciej Sieraczkiewicz, który zwyciężając w finale B zamienił swojego brata w finale A. Patryk Sadokierski trzykrotnie wystąpił w finale D.

 

W swoim debiucie bardzo pozytywnie startowała Joanna Reclaf, która kwalifikując się do sobotniego finału A jedynek juniorek osiągnęła znaczący sukces. W dwójkach bez sterniczki juniorek siostry Weronika i Wiktoria Klasińskie, będąc najmłodszym zespołem w rywalizacji trzykrotnie nie opuszczały finału A, co należy uznać za bardzo dobre osiągnięcie.

 

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi juniorzy młodsi. Julia Gęsicka w jedynkach juniorek młodszych trzykrotnie walczyła w czołówce finału A, plasując się odpowiednio na czwartej, drugiej i trzeciej pozycji, natomiast Piotr Śliwiński w jedynkach juniorów młodszych mijał linię mety na trzeciej i dwukrotnie drugiej pozycji. 

 

Ostatecznie w poznańskich zawodach nasi zawodnicy w kwalifikacji końcowej zajęli następujące pozycje:

 

Oliwia Muraska w jedynkach seniorek – 16 miejsce

Łukasz Żmudziński w jedynkach seniorów – 8 miejsce

Maciej Sieraczkiewicz w jedynkach juniorów – 10 miejsce

Adam Sieraczkiewicz w jedynkach juniorów – 14 miejsce

Patryk Sadokierski w jedynkach juniorów – 27 miejsce

Joanna Reclaf w jedynkach juniorek – 14 miejsce

Julia Gęsicka w jedynkach juniorek młodszych – 3 miejsce

Piotr Śliwiński w jedynkach juniorów młodszych – 2 miejsce

Weronika i Wiktoria Klasińskie w dwójkach bez sterniczki – 5 miejsce

 

Dodatkowe informacje