Mistrzostwa Polski w sprincie wioślarskim

W minioną sobotę, 5 października, w Płocku wioślarze rywalizowali na Mistrzostwach Polski Seniorów w sprincie. Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie na tych zawodach reprezentowało dwóch skiffistów: Łukasz Żmudziński i Adam Sieraczkiewicz.

 

Dla naszych zawodników był to debiut w rywalizacji seniorów. Obaj zawodnicy zaprezentowali się bardzo pozytywnie, kwalifikując się do finału A tej imprezy. W wyścigu finałowym nawiązali walkę z przeciwnikami, jednak brak doświadczenia zadecydował, że na finiszu minimalnie ulegli rywalom.

Zwyciężył Maciej Madaj z LOTTO Bydgostia, przed Janem Domeradzkim (PTW Płock) i Filipem Fularą z WTW Warszawa. Piąte miejsce zajął Adam Sieraczkiewicz a szóste Łukasz Żmudziński.

 

W wyścigach weteranów, ósemkę KTW Kalisz zasilili wioślarze WTW: Dariusz Słomka i Piotr Kołodziejczak. Włocławsko-kaliska osada stoczyła bardzo emocjonującą, zwycięską walkę o drugą pozycję, z ósemką WTW Warszawa.

 

Niestety kończy się pomału tegoroczny bardzo dla nas udany sezon. Zawody w Płocku były przedostatnią tegoroczną imprezą na wodzie. Pozostały już tylko Centralne Kontrolne Jesienne Regaty w Poznaniu. 

 

Dodatkowe informacje