6 medali podczas regat w Bydgoszczy

W sobotę i niedzielę, 14 i 15 września na torze regatowym w Bydgoszczy, odbyły się Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików i Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W zawodach brały udział kluby z naszego województwa oraz województwa pomorskiego.

 

 

Po krótkiej, wakacyjnej przerwie zawodnicy WTW Włocławek ponownie stanęli do rywalizacji. Pod nieobecność kilku naszych czołowych zawodników, pozostali reprezentanci wypadli bardzo dobrze.

W konkurencji jedynek juniorek młodszych zwycięstwo odniosła Julia Gęsicka. Również złoty medal na tych zawodach zdobył Piotr Śliwiński, który w jedynkach juniorów młodszych zdeklasował rywali, pokonując drugiego na mecie Kacpra Mickiewicza z Zawiszy Bydgoszcz aż o 29 sekund.

Trzecie zwycięstwo, w dwójkach bez sterniczki juniorek młodszych, odniosły siostry Wiktoria i Weronika Klasińskie. Zwycięstwo to jest tym bardziej wartościowe, gdyż w pokonanym polu nasza dwójka pozostawiła wicemistrzynie i brązowe medalistki Mistrzostw Polski.

 

W juniorkach starszych, w jedynkach, srebrny medal przypadł Joannie Reclaf. Także srebrny medal wywalczyła w jedynkach wagi lekkiej juniorek Wiktoria Orlińska. Wiktoria Małkowska w tej samej konkurencji zawody zakończyła na wysokim, czwartym miejscu.

Kolejny srebrny medal przypadł w konkurencji jedynek lekkich juniorów Filipowi Niewiadomskiemu.

W jedynkach juniorów tuż za podium, na czwartej pozycji finiszował Patryk Sadokierski. Piąte miejsce w tej konkurencji zajął Maciej Sieraczkiewicz a na szóstej pozycji linię mety przekroczył jego brat Adam.

 

W zawodach tych zadebiutował w konkurencji młodzików Wojciech Śliwiński, który ukończył rywalizację na dwunastej pozycji. 

Dodatkowe informacje