Fabian Barański wystartuje w Mistrzostwach Świata Seniorów

W sobotę 17 sierpnia, w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, odbyła się uroczystość wręczenia nominacji na Mistrzostwa Świata Seniorów w wioślarstwie, które odbędą się w dniach 25.08-01.09, na torze regatowym w austriackim Linzu.

 

Polska czwórka podwójna z trenerem Aleksandrem Wojciechowskim i prezesem WTW Włocławek, Kazimierzem Sikorskim

 

Wśród nominowanych reprezentantów, znalazł się zawodnik Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego - Fabian Barański. Nasz zawodnik decyzją trenerów reprezentacji, Aleksandra Wojciechowskiego i Roberta Sycza, poprowadzi w tych zawodach polską czwórkę podwójną.

Impreza w Linzu będzie bardzo trudna. Zgłosiła się rekordowa liczba zawodników i państw chcących rywalizować o medale Mistrzostw Świata. Oprócz medali, walka będzie się także toczyć o kwalifikacje olimpijskie. Do rywalizacji w czwórkach podwójnych o medale i osiem miejsc premiowanych awansem do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, zgłosiło się dziewiętnaście ekip z całego świata. Polska czwórka z Fabianem Barańskim, po znakomitej pierwszej części sezonu, należy na pewno do faworytów.

 

Wyścigi eliminacyjne rozpoczną się w niedzielę 25 sierpnia. Wierzymy, że nasi reprezentanci zaprezentują wysoką formę, za co też trzymamy mocno kciuki.

 

Dodatkowe informacje