2 złote i 2 brązowe medale wioślarzy WTW na OOM

Znakomicie startowali wioślarze WTW Włocławek podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Impreza odbyła się na torze regatowym Gopło w Kruszwicy, w dniach 25-28 lipca 2019 r.

  

Naszym zawodnikom udało się zakwalifikować do pięciu finałów A tych zawodów, które odbywały się w niedzielę.

Jako pierwsze w walce o medale wystartowały na dwójce podwójnej, Julia Gęsicka i Magdalena Szprengiel. Trzeba zaznaczyć, że start tej dwójki do samego końca stał pod znakiem zapytania, z powodu przeciągających się problemów zdrowotnych Magdaleny. Jednak udało się włocławiankom przygotować formę na te zawody i zarówno w czwartkowych eliminacjach, jak i sobotnich półfinałach pewnie wygrały swoje wyścigi. W finale najgroźniejszymi przeciwniczkami były zawodniczki WTW Warszawa, które zwyciężyły w drugim półfinale. Julia Gęsicka i Magdalena Szprengiel nie dały najmniejszych szans rywalkom i zwyciężyły pewnie, zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

 

Drugi złoty medal dla WTW Włocławek wywalczyła czwórka podwójna juniorek młodszych w składzie: Julia Gęsicka, Wiktoria Orlińska, Weronika Klasińska i Wiktoria Klasińska.

Początek zawodów nie wróżył takiego zakończenia. W eliminacjach nasza czwórka uplasowała się na trzecim miejscu, ze sporą stratą do zwyciężczyń, zespołów MOS Ełk i Polonii Poznań. Nasze reprezentantki musiały w piątek stoczyć walkę o finał w repasażu, który to już wyraźnie wygrały. Niedzielny finał układał się od samego początku po naszej myśli. Na półmetku czwórka WTW Włocławek miała nieznaczną stratę do prowadzących. Ostatnie pięćset metrów to popis naszych dziewcząt, które odjechały reszcie stawki i odniosły przekonujące zwycięstwo.

Medal dziewcząt w czwórce podwójnej, to pierwszy kobiecy medal w historii WTW, w tej konkurencji! Serdecznie gratulujemy zawodniczkom i trenerom.

 

Na najniższym stopniu podium stanęła dwójka podwójna juniorów młodszych w składzie, Piotr Śliwiński i Maciej Sieraczkiewicz. Włocławscy wioślarze wygrywając w czwartek wyścig eliminacyjny z trzecim czasem pokazali, że są na tych zawodach bardzo silni i będą się liczyć w walce o medale. Potwierdzili to zarówno w półfinałach jak i w samym finale Olimpiady Młodzieży.

Czwórka podwójna juniorów młodszych WTW Włocławek należała do głównych faworytów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Potwierdził to pierwszy start w eliminacjach, w którym rozgromili przeciwników. Niestety infekcja jednego z członków załogi postawiła pod znakiem zapytania możliwość skutecznej walki o złoty medal. Maciej Sieraczkiewicz, Piotr Śliwiński, Patryk Sadokierski i Filip Niewiadomski wykazali się olbrzymią ambicją i determinacją, tocząc do samego końca walkę o medale. Ostatecznie brązowy medal należy w takiej sytuacji uznać za wielki sukces.

 

O medal otarła się dwójka bez sterniczki, Wiktoria i Weronika Klasińskie, które po wyczerpującej walce zajęły najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce.

Należy także ocenić w sposób pozytywny występy naszych skiffistek. Wiktoria Małkowska dobrze zaprezentowała się podczas rywalizacji w najważniejszej imprezie sezonu, zajmując wysokie, piąte miejsce w finale B. Wiktoria Zając debiutowała na tych zawodach i uplasowała się ostatecznie na piątej pozycji w finale D.

 

Podsumowując, występ naszych wioślarzy i wioślarek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży był jednym z najlepszych w ostatnich latach.

WTW Włocławek z 37 punktami we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży wśród sklasyfikowanych 33 klubów, uplasowało się na szóstej pozycji.

 

Wyniki finałów A:

1. Finał A - 2x KJM

2. Finał A - 4x KJM

3. Finał A - 2x MJM

4. Finał A - 4x MJM

5. Finał A - 2- KJM

 

Fotorelacja:

 

Dodatkowe informacje