Oliwia Muraska z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Od piątku do niedzieli (19-21 lipca), na torze regatowym Gopło w Kruszwicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego wystartowali w czterech konkurencjach.

 

Medalistki Mistrzostw Polski w konkurencji jedynek. Pierwsza z prawej Oliwia Muraska

 

Zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Oliwia Muraska, która zdobywając brązowy medal w konkurencji jedynek juniorek, powtórzyła ubiegłoroczny wynik. Nasza reprezentantka bardzo pewnie startowała w eliminacjach jak i w półfinale. W niedzielnym finale nie udało się jednak nawiązać walki o złoty i srebrny medal, i włocławianka musiała zadowolić się najniższym stopniem podium.

W tej samej konkurencji zadebiutowała Joanna Reclaf, która w piątek po wyścigach eliminacyjnych, zwyciężyła w repasażu, kwalifikując się do półfinału. Niestety błąd techniczny podczas wyścigu półfinałowego doprowadził do wywrotki naszej zawodniczki, co spowodowało wykluczenie z zawodów.

 

Bardzo dobrze zaprezentował się Łukasz Żmudziński, który zakwalifikował się do finałów Mistrzostw Polski w dwóch konkurencjach, w jedynce juniorów i w dwójce podwójnej juniorów, razem z Adamem Sieraczkiewiczem. Zawodnicy WTW (uczniowie Zespołu Szkół Akademickich) stoczyli świetną walkę o srebrny i brązowy medal z zespołami AZS Poznań i LOTTO Bydgoszcz, minimalnie przegrywając na finiszu i kończąc wyścig na 4 miejscu.

W finale jedynek Łukasz Żmudziński nie nawiązał niestety walki z rywalami, ponieważ nie zdążył się zregenerować po wyczerpującej walce we wcześniejszym finale dwójek. Ostatecznie zajął 6 miejsce. Adam Sieraczkiewicz zwyciężył w finale C jedynek, co dało mu 13 miejsce w Mistrzostwach Polski.

 

Zawodniczka WTW Włocławek, Edyta Adamowska, stoczyła walkę o zwycięstwo w finale B jedynkarek wagi lekkiej. Ostatecznie minęła linię mety na drugiej pozycji, co dało ostatecznie ósmą pozycję Mistrzostw Polski.

 

Dodatkowe informacje