Wioślarze startowali w Kruszwicy

Zawodnicy naszego klubu sprawdzili swoją formę podczas Centralnych Regatach Kwalifikacyjnych Juniorów, które odbyły się w miniony weekend (29-30 czerwca) na torze regatowym Gopło w Kruszwicy.

 

 

 

Najlepiej z zawodników WTW na tej imprezie zaprezentował się Maciej Sieraczkiewicz, który w konkurencji jedynek juniorów młodszych uplasował się na drugiej pozycji. Drugi z naszych reprezentantów, Piotr Śliwiński zajął drugą pozycję w finale B.

 

W jedynkach juniorów starszych, Łukasz Żmudziński awansował do finału A, w którym minął linię mety na szóstej pozycji. W tej samej konkurencji Adam Sieraczkiewicz w finale B zajął pozycję piątą.

W jedynkach juniorek starszych Oliwia Muraska zakończyła rywalizację na czwartym miejscu w finale A. Joanna Reclaf, także w rywalizacji juniorek starszych uplasowała się na trzeciej pozycji w finale F.

 

W jedynkach juniorek młodszych finał A stał się łupem Julii Gęsickiej, która finiszowała na pozycji piątej. Pozostałe nasze zawodniczki wywalczyły pierwsze i drugie miejsce w finale C. Wiktoria Orlińska zwyciężyła a Wiktoria Małkowska była tuż za nią.

W kolejnym finale A, tym razem w dwójkach bez sterniczki juniorek młodszych wystąpiły siostry Wiktoria i Weronika Klasińskie, które stoczyły na finiszu zaciętą walkę, kończąc wyścig na czwartym miejscu.

 

Powyższe wyścigi należały do biegów kwalifikacyjnych. Pozostałe rozgrywane były bez podziału na wiek, w których juniorzy młodsi rywalizowali z juniorami starszymi.

W wyścigach tych bardzo dobrze wypadła dwójka podwójna WTW Włocławek, płynąca w zestawieniu: Łukasz Żmudziński, Adam Sieraczkiewicz. Nasi zawodnicy zajęli drugą pozycję w finale A.

Bardzo wysoką, trzecią pozycję w finałach A, zajęły włocławskie czwórki podwójne.

Męska czwórka juniorów młodszych w składzie, Maciej Sieraczkiewicz, Piotr Śliwiński, Patryk Sadokierski, Filip Niewiadomski i damska czwórka juniorek młodszych, Weronika Klasińska, Julia Gęsicka, Wiktoria Orlińska, Wiktoria Klasińska, przegrały jedynie z zespołami juniorów starszych.

 

Zawody w Kruszwicy były ostatnią imprezą przed Mistrzostwami Polski. Już wkrótce włocławscy wioślarze rozpoczną przygotowania do tej imprezy na zgrupowaniach sportowych.

 

Dodatkowe informacje