Fabian Barański wystartuje w Pucharze Świata w Poznaniu

Już w najbliższy piątek światowa elita wioślarzy rozpocznie rywalizację w drugiej edycji tegorocznego Pucharu Świata. Tym razem wioślarze zagoszczą w Polsce, na torze regatowym Malta w Poznaniu.

 

Zawodnik naszego Towarzystwa, Fabian Barański, po niedawnym zdobyciu Mistrzostwa Europu w dwójce podwójnej, tym razem poprowadzi polską czwórkę podwójną. Razem z włocławianinem w jednej osadzie popłyną: Szymon Pośnik, Dominik Czaja (obydwaj AZS AWF Warszawa) i Wiktor Chabel (Posnania Poznań).

 

 Czwórka podwójna w składzie Fabian Barański (szlakowy), Szymon Pośnik, Wiktor Chabel i Dominik Czaja

 

Zadanie przed polską czwórką jest dosyć trudne. Po Mistrzostwach Europy, na których polska czwórka uplasowała się na siódmej pozycji zostały dokonane dwie zmiany. Zadaniem Fabiana Barańskiego i kolegów jest dostanie się do pierwszej szóstki. Do Pucharu Świata w Poznaniu zgłosiło się dwanaście reprezentacji. Co prawda nie wystartują mistrzowie Europy, Holendrzy i piąci na tych mistrzostwach Norwegowie ale zza oceanu do Polski przyjeżdżają bardzo silne ekipy. Przede wszystkim po raz pierwszy w tym roku w Europie zaprezentują się wicemistrzowie świata, Australijczycy. Do Poznania przyjedzie także czwarta czwórka z zeszłorocznych mistrzostw świata z Nowej Zelandii. Ponadto zawsze groźni są Kanadyjczycy i Amerykanie.

 

Zawody w Poznaniu będą dla nowo złożonej czwórki bardzo trudne. Jak zwykle życzymy udanych startów naszemu zawodnikowi.

W piątek nasi reprezentanci rozpoczną wyścigi eliminacyjne.

 

Trzymamy kciuki i mamy nadzieję zobaczyć włocławianina w finale imprezy, która będzie transmitowana bezpośrednio w niedzielę przez TVP Sport.

Dodatkowe informacje