Oliwia Muraska trzecia podczas regat Baltic Cup

W sobotę i niedzielę, 27 i 28 września, na torze regatowym Gopło w Kruszwicy odbyły się międzynarodowe regaty juniorów Baltic Cup. W składzie reprezentacji Polski na te zawody, znalazła się nasza zawodniczka, Oliwia Muraska.

W tym roku gospodarzem imprezy była Polska. W zawodach uczestniczyło dziewięć reprezentacji. Poza Rosją, która od kilku lat nie uczestniczy w regatach, każde z państw nadbałtyckich wystawiło swoją reprezentację. Bardzo udanie startowali nasi reprezentanci, którzy w klasyfikacji łącznej z 84 punktami zajęli drugie miejsce. Zwyciężyli Niemcy, którzy uzbierali 104 punkty. Na trzecim miejscu znaleźli się Duńczycy z 83 punktami.

W imprezie udanie zaprezentowała się zawodniczka Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Oliwia Muraska. Włocławianka płynąc w reprezentacyjnej czwórce podwójnej zdobyła brązowy medal. Polki w wyścigu finałowym stoczyły wyrównaną walkę o medal z Litwinkami i Dunkami. Zdecydowane zwycięstwo w tym wyścigu odniosły Niemki z wynikiem 7:06,5. Drugą pozycję zajęły Litwinki - 7:14,27. Polska osada z Oliwią Muraską, zdobyła brązowy medal z czasem 7:15,86 i wyprzedziła mocno finiszującą reprezentację Danii 7:17,35.

Debiut naszej zawodniczki w międzynarodowej imprezie należy uznać za bardzo udany. Gratulujemy i liczymy na kolejne starty tej zawodniczki w barwach narodowych.