Fabian Barański w finale Igrzysk Olimpijskich

Polska czwórka podwójna płynąca w składzie: Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup i Dominik Czaja zajęła drugą pozycję w swoim wyścigu eliminacyjnym i awansowała bezpośrednio do finału. W środę Polacy będą walczyć o medale.

Wyścig eliminacyjny wygrali Włosi. Od samego początku reprezentanci Italii wyrobili sobie nieznaczną przewagę nad Polakami, którą utrzymali do samej mety. Jeszce na 300 m przed metą nasza czwórka przypuściła atak, który Włosi odparli i zwyciężyli z czasem 6:43,31. Polacy uzyskali czas 6:44,39, za nami linię mety minęli Szwajcarzy (6:49,5) i Estończycy (6:52,04).

W drugim przedbiegu klasą dla siebie byli Holendrzy, którzy zwyciężyli z czasem 6:41,69 przed Wielką Brytanią (6:44,82), Niemcami (6:46,9), Norwegami (6:50,48) i Rumunami (6:51,14).