Centralne Regaty Juniorów w Kruszwicy

W sobotę i niedzielę, 22 i 23 czerwca 2024 roku, na jeziorze Gopło odbywały się Centralne Regaty Juniorów. W trakcie zawodów miały miejsce także kwalifikacje do Międzynarodowych Regat Coupe de la Jeunesse, które odbędą się na początku sierpnia w Racicach (Czechy).

Kwalifikacje wywalczyła nasza zawodniczka, Natalia Chodulska, która w sobotę uplasowała się na czwartej pozycji finału B w konkurencji jedynek juniorek, natomiast w niedzielę płynąc wraz z Leną Frykowską z Posnanii Poznań w dwójkach podwójnych juniorek, zajęła czwartą pozycję w finale A. Niewiele zabrakło do kwalifikacji Wojciechowi Śliwińskiemu, który w sobotę w jedynkach juniorów przypłynął na piątej pozycji w finale A. W niedzielę startując w dwójkach podwójnych juniorów z Wojciechem Kalinowskim z Polonii Poznań zajęli czwartą pozycję w finale A, jednak to nie wystarczyło do uzyskania kwalifikacji.

W rywalizacji jedynek juniorek uczestniczyła Ada Podkomorzy, która w finale D zajęła czwartą pozycję.

W jedynkach juniorów Borys Biernacki w finale C przypłynął na 6 pozycji.

Kolejny bardzo dobry występ odnotował Alan Świątkowski, który w skiffach młodzików nie dał szans rywalom, odnosząc zdecydowane zwycięstwo.

W dwójkach podwójnych młodzików bardzo udanie zaprezentowali się Bartosz Grzywiński i Adam Szprengiel, którzy w finale B imprezy metę minęli na drugiej pozycji.

W jedynkach młodziczek debiutowała Nikola Szparaga, która w finale B zajęła 4 pozycję.

Ta sama zawodniczka wraz z Emilią Stankiewicz w dwójkach podwójnych młodziczek uplasowały się na szóstym miejscu.

Regaty w Kruszwicy były ostatnią imprezą przed Mistrzostwami Polski. Już od 29 czerwca rozpoczynamy szereg zgrupowań, które odbędą się w Kruszwicy.