Wioślarze rozpoczęli sezon

W sobotę i niedzielę 13 i 14 kwietnia, na torze MALTA w Poznaniu odbyły się Centralne Regaty Otwarcia Sezonu. Poznańska impreza była pierwszą w tym sezonie kwalifikacją do Reprezentacji. Regaty odbywały się w bardzo trudnych warunkach. Bardzo silny wiatr i wysoka fala utrudniały rywalizację. W niedzielę serię popołudniową organizatorzy zmuszeni byli odwołać.

W konkurencji juniorów bardzo dobrze zaprezentował się Błażej Barański, który w sobotę zwyciężył w wyścigu eliminacyjnym a w Finale A uplasował się na 2 pozycji. W niedzielę wysoka fala usztywniła naszego reprezentanta i w Finale A minął metę na 5 miejscu. Bardzo udany występ zaliczył drugi na zawodnik, Wojciech Śliwiński. W wyścigu eliminacyjnym zajął drugie miejsce i sekundy zabrakło do wejścia do Finału A. W Finale B włocławianin  uplasował się  na 5 pozycji. Niedzielny Finał B to popis naszego zawodnika, który nie dał szans rywalom i zdecydowanie zwyciężył w wyścigu.

W konkurencji juniorek młodszych Natalia Chodulska po zwycięstwie w eliminacjach, bardzo dobrze wystartowała w Finale A, zajmując 3 pozycję. Niestety w niedzielnym Finale A w wyniku poważnych błędów na wysokiej fali ukończyła wyścig na 8 miejscu. Udany debiut w tej konkurencji odnotowała druga nasza reprezentantka, Ada Podkomorzy, zajmując dwukrotnie czwartą pozycję w Finale D.

W jedynkach juniorek Julia Garbarczyk w sobotę w Finale C, zajęła 3 pozycję a w niedzielę 5 miejsce.

Sergiej Mykhalchenko był trzeci w Finale C wśród jedynek seniorów.