Wioślarze WTW rozpoczęli rywalizację w roku olimpijskim

Mistrzostwami Polski na ergometrach wioślarskich, rywalizację w roku 2024 roku rozpoczęli zawodnicy WTW Włocławek. Tegoroczna impreza odbyła się 27 stycznia, w Oleśnicy. Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników i zawodniczek.

Bardzo dobrą formę zaprezentował Fabian Barański, który wrócił w czwartek z trzytygodniowego obozu wysokogórskiego we włoskim Livigno. Z wynikiem 5:57,8, zaledwie sekundę gorszym od rekordu życiowego, uplasował się na 10 pozycji wśród seniorów.

Znakomitą dyspozycję zaprezentowała Natalia Chodulska, która popisała się  świetnym finiszem, zdobywając srebrny medal. Uzyskała także świetny czas 7:27,7, który jest jednym z najlepszych w historii WTW, wśród piętnastolatek.

Natalia Chodulska ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski.

Bardzo dobrze w konkurencji juniorów wiosłował Błażej Barański. Z wynikiem 6:25,1 uplasował się na szóstej pozycji. Drugi nasz junior, Wojciech Śliwiński na metę dopłynął w środku stawki, na 23 pozycji.

Wśród juniorek również na wysokiej, szóstej pozycji mistrzostwa ukończyła Julia Garbarczyk.

W seniorkach, Wiktoria Zając była 16, a w seniorach wagi lekkiej Serhii Mykhalchenko ukończył zmagania na 18 pozycji.

Po Mistrzostwach Polski część naszych zawodników rozpocznie kadrowe zgrupowania zimowe. Fabian Barański z Kadrą Olimpijską ponownie przez kolejne 3 tygodnie, będzie budował formę w Livigno.

Z Kadrą Juniorów w Szczyrku przez dwa tygodnie trenować będą, Natalia Chodulska i Błażej Barański.