Cztery zwycięstwa w Chełmży

W sobotę 9 grudnia 2023 roku, w Chełmży, odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Województwa Kujawsko-pomorskiego na ergometrach wioślarskich. Bardzo udanie startowali zawodnicy WTW Włocławek, którzy odnieśli cztery zwycięstwa.

Natalia Chodulska w rywalizacji młodziczek nie dała szans rywalkom i zwyciężyła na dystansie 1500 m ze świetnym czasem 5:34,7, wymazując dotychczasowy rekord Magdaleny Szprengiel, który do tej pory wynosił 5:40,8. Emilia Stankiewicz w tej konkurencji uplasowała się na 20 pozycji a Wiktoria Kołtuniak na 36 miejscu.

W rywalizacji młodzików najlepiej startował Alan Świątkowski, który był 10. Tuż za nim, na 11 pozycji finiszował Marcel Wieczorek. Adam Szprengiel zakończył zawody na 24 miejscu, Wiktor Mendrok na 43, Hubert Szymański na 54, Bartosz Znajmiecki na 56 a Jan Żarnowski na 61.

W konkurencji młodzików B, na dystansie 500 m Wojciech Borkowski był 8 a Tomasz Klusiński  20.

W konkurencji młodziczek B Gabriela Piotrowska była 13 a Julia Rypińska 15.

Drugie zwycięstwo dla WTW w tej imprezie odniosła w konkurencji seniorek Wiktoria Zając.

W konkurencji seniorów wagi lekkiej tuż za podium, na czwartej pozycji finiszował Serhii Mykhalchenko.

W sztafetach mieszanych dziewcząt i chłopców, kolejne zwycięstwo stało się łupem zespołu WTW, który wiosłował w składzie: N. Chodulska, E. Stankiewicz, M. Wieczorek, A. Świątkowski.

Wśród juniorek młodszych Ada Podkomorzy finiszowała na 8 pozycji.

Kolejnym zwycięzcą w konkurencji juniorów młodszych został Błażej Barański. W tej grupie Igor Sizikov minął linię mety na 23 pozycji, Borys Biernacki na 25 a Jakub Jastrzębowski 37.

Wśród juniorek Julia Garbarczyk zajęła 5 miejsce, a w konkurencji juniorów Wojciech Śliwiński zakończył regaty na pozycji 6.

Zawody w Chełmży były ostatnią imprezą w 2023 roku. Zawodnicy naszego klubu rozpoczynają okres przygotowawczy do sezonu 2024 r.