Wioślarze zakończyli sezon

W Poznaniu, w dniach 21-22 października na torze regatowym MALTA, odbyły się Centralne Jesienne Regaty Kwalifikacyjne. Regaty te są niezmiennie ostatnim startem zawodników na wodzie.

Tak jak co roku, zasady rozgrywania regat polegały na wyłonieniu w sobotnich, porannych wyścigach eliminacyjnych finalistów. Po wyścigach eliminacyjnych rozgrywane są trzy razy finały - jeden w sobotę po południu i dwa w niedzielę. O spadku do finału niższego i zakwalifikowaniu się do finału wyższego decydują czasy uzyskane w danej sesji finałowej.

Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie wystawiło na regatach niewielką ekipę.

Bardzo dobrze wystartował Błażej Barański w konkurencji jedynek juniorów, który wygrał wyścig eliminacyjny i w sobotnim finale A uplasował się na wysokiej, czwartej pozycji. Jeszcze lepiej popłynął w niedzielę, gdzie stoczył zaciętą walkę o trzecią pozycję z Jakubem Olszewskim z Sokoła Ostróda. O zdobyciu trzeciego miejsca  zadecydowała fotokomórka. O 1 setną sekundy zwyciężył nasz zawodnik.

W tej samej konkurencji wystartowało jeszcze dwóch zawodników WTW. Wojciech Śliwiński po bardzo dobrej postawie w eliminacjach, wystartował w finale B. Jednak nie udało mu się wybronić pozycji i 0,2 sekundy zaważyły o spadku do finału C. W niedzielnym finale C odniósł zwycięstwo po świetnym finiszu. Debiutantem na tej imprezie był Michał Małecki, który w finale F plasował się na siódmej pozycji.

Kolejną naszą debiutantką była Natalia Chodulska, która bez kompleksów popłynęła w eliminacjach jedynek juniorek młodszych i zakwalifikowała się do finału A. W finale A uplasowała się na szóstej pozycji. W niedzielnym finale A, poprawiła swoją pozycję, mijając linię mety na piątym miejscu.

Ostatnim naszym zawodnikiem był Serhii Mykhalchenko, który walczył w jedynkach wagi lekkiej seniorów. Po bardzo dobrze rozegranym wyścigu eliminacyjnym zakwalifikował się do finału B imprezy. Jednak nie zdołał utrzymać pozycji, spadając do finału C, w którym zajął trzecią pozycję.

Niedzielna sesja popołudniowa została odwołana ze względu na ulewę, która uniemożliwiła dokończenie regat.

 

 

@Kujawsko-Pomorskie 

#KujawyPomorzeTeam

Dodatkowe informacje