Mistrzostwa Makroregionalne Młodzików

W sobotę i niedzielę, 16-17 września w Bydgoszczy, odbyły się Mistrzostwa Makroregionalne Młodzików. W zawodach wzięły udział kluby z województwa Kujawsko-Pomorskiego i Pomorskiego.

Bardzo dobrze startowali zawodnicy WTW Włocławek. W jedynkach młodziczek Natalia Chodulska nie dała szans rywalkom i odniosła zdecydowane zwycięstwo.

Świetnie startował także Alan Świątkowski, który w jedynkach młodzików zdobył srebrny medal. Również w dwójkach młodzików, płynąc razem z Kasprem Rypińskim finiszowali na drugiej pozycji. Kasper Rypiński w finale A jedynek młodzików uplasował się na szóstej pozycji.

W rywalizacji młodzików B (11-12 lat) udanie debiutowali w konkurencji dwójek podwójnych, Bartosz Grzywiński i Adam Szprengiel, wygrywając regaty. Ponadto Bartosz Grzywiński w konkurencji jedynek młodzików B zdobył srebrny medal.

W klasyfikacji klubowej młodzików WTW Włocławek zajęło wysoką, piątą pozycję.

W zawodach w Bydgoszczy rywalizowali także juniorzy. W konkurencji dwójek bez sternika juniorów młodszych Borys Biernacki i Michał Małecki zajęli drugą pozycję.

W konkurencji jedynek juniorek Julia Garbarczyk ukończyła zawody na trzeciej pozycji.