Fabian Barański wystartuje w Mistrzostwach Europy

Zawodnik Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Fabian Barański, wystartuje w Mistrzostwach Europy Seniorów w wioślarstwie. Impreza odbędzie się na słynnym jeziorze Rotsee w Lucernie, w dniach 31 maja - 2 czerwca.

 

 

Nasz reprezentant przebywa już od wtorku w Szwajcarii. Jest to dla Fabiana Barańskiego debiut w tej jednej z najważniejszych imprez sportowych (poza Igrzyskami Olimpijskimi i Mistrzostwami Świata), na której będzie reprezentował Polskę w konkurencji dwójek podwójnych wraz z partnerem Mirosławem Ziętarskim z AZS Toruń.

Polska dwójka to mieszanina rutyny z młodością. Przypomnijmy, że Fabian Barański to zeszłoroczny brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Świata w tej samej konkurencji. Mirosław Ziętarski, to czwarty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio i wicemistrz świata w dwójce podwójnej z 2017 roku.

 

Naszych reprezentantów na Mistrzostwach Europy czeka arcytrudne zadanie. Do regat zgłoszono 20 dwójek podwójnych.

Na pewno faworytami są Francuzi i Szwajcarzy, zeszłoroczni mistrzowie i wicemistrzowie świata w tej konkurencji. Bardzo groźni będą Rumuni - zeszłoroczni wicemistrzowie europy czy Litwini - wicemistrzowie olimpijscy.

Ponadto do kandydatów o walkę o medale należy zaliczyć Brytyjczyków, Niemców i Holendrów. Pozostali przeciwnicy także do słabeuszy nie należą.

Jak zaprezentuje się polska dwójka z Fabianem Barańskim zobaczymy już w piątek rano, podczas wyścigów eliminacyjnych.

 

Trzymamy kciuki i mamy nadzieję zobaczyć włocławianina w finale imprezy, która będzie transmitowana bezpośrednio w niedzielę przez TVP Sport.   

Dodatkowe informacje