Szprengiel i Gęsicka jadą do Velence

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy WTW Włocławek na Centralnych Regatach Kwalifikacyjnych, które w miniony weekend odbyły się na torze regatowym Gopło w Kruszwicy.

 

 

Powyższe zawody były kwalifikacjami do reprezentacji Polski na Regaty Nadziei Olimpijskich, które w tym roku odbywać się będą w węgierskim Velence. Kwalifikacje dotyczyły juniorów młodszych, 15-16 lat.

W sobotę odbywały się kwalifikacje w skiffach i dwójkach bez sternika a w niedzielę w czwórkach bez sternika, czwórkach podwójnych i dwójkach podwójnych.

 

Z wyścigów jedynek musieliśmy wycofać z powodów zdrowotnych Magdalenę Szprengiel, która należała do faworytek tych zawodów. Pod nieobecność naszej faworytki, doskonale spisała się druga nasza jedynkarka, Julia Gęsicka, która zdecydowanie zwyciężyła w wyścigu eliminacyjnym i uplasowała się na wysokiej, czwartej pozycji w finale. Pozostałe nasze zawodniczki w tej konkurencji zajmowały miejsca: 12 pozycję Wiktoria Orlińska i 13 pozycję Wiktoria Małkowska.

Bardzo mocnym akcentem zaznaczyły swą obecność w Kruszwicy siostry, Wiktoria i Weronika Klasińskie, które w rywalizacji dwójek bez sterniczki ukończyły zawody na trzeciej pozycji.

 

W niedzielę juniorzy młodsi walczyli o prawo startu w Velence w kolejnych konkurencjach. Znakomicie spisała się dwójka podwójna WTW Włocławek, płynąca w składzie Magdalena Szprengiel Julia Gęsicka. Włocławianki zarówno w eliminacjach jak i w finale zdeklasowały przeciwniczki. Zwycięstwo zagwarantowało naszym zawodniczkom start na Regatach Nadziei Olimpijskich i już w piątek w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu rozpoczną przygotowania do tych zawodów.

Nie udała się ta sztuka Wiktorii i Weronice Klasińskiej, które wiosłując w czwórce bez sterniczki z zawodniczkami z Posnani Poznań zajęły drugą pozycję.

Czwórka podwójna WTW Włocławek w składzie: Maciej Sieraczkiewicz, Piotr Śliwiński, Patryk Sadokierski, Filip Niewiadomski otarła się o kwalifikację.  W eliminacjach nasi reprezentanci zwyciężyli o 0,05 sekundy z późniejszymi zwycięzcami imprezy, czwórką MOS Ełk. W finale naszym zawodnikom zabrakło już sił i ukończyli rywalizację na trzeciej pozycji.

 

Obok rywalizacji juniorów młodszych o wyjazd na Węgry, odbywały się także wyścigi juniorów starszych.

Tutaj formą błysnęła Oliwia Muraska, która w rywalizacji jedynek odniosła zdecydowane zwycięstwo.

Nasi juniorzy w jedynkach startowali również pozytywnie. Adam Sieraczkiewicz uplasował się na czwartej pozycji w finale A, a Łukasz Żmudziński zwyciężył w finale B, co dało mu ostatecznie siódma pozycję w regatach.

Dwójka podwójna juniorek w składzie Joanna Reclaf Wiktoria Zając zakończyły rywalizację na jedenastej pozycji. 

 

Zdjęcia z zawodów

Dodatkowe informacje