II Kujawsko-Pomorski maraton wioślarski

W sobotę 18 maja, odbył się maraton wioślarski z Torunia do Bydgoszczy. W spływie wzięło udział sześć ósemek wioślarskich, które przepłynęły Wisłą dystans dzielący te dwa miasta naszego województwa.

 

Wyzwanie podjęli zawodnicy z Bydgoszczy (Lotto-Bydgostia, BTW Bydgoszcz, Zawisza Bydgoszcz, BKW Bydgoszcz), Torunia (AZS Toruń), Włocławka (WTW Włocławek) i Krakowa (AZS Kraków). Włocławek reprezentowali: Stanisław Karpiński (sternik), Kamil Szepczyński, Maciej Kamiński, Paweł Konopko-Odrowąż, Robert Ziółkowski, Dariusz Ryniec, Włodzimierz Majewski i Dionizy Cichórz.

Zawodnicy podjęli trud wiosłowania na ponad 40 kilometrowym dystansie. Wyzwanie tym większe, że klasyczny dystans dla tej kategorii wiekowej to tylko 1000 metrów. Pomimo tego, że zawodnicy w Bydgoszczy mieli już za sobą przewiosłowany dystans 40 kilometrów, to na zakończenie rozegrano jeszcze na torze regatowym Brdyujście wyścig na 500 metrów.

 

W odniesieniu do poprzedniej edycji maratonu odnotowano wzrost liczby osad uczestniczących. W pierwszej edycji brały udział cztery osady a Włocławek reprezentowało dwóch Włocławian (Maciej Kamiński i Kamil Szepczyński). Obaj wzięli udział także w drugiej edycji. Zawodnicy podkreślają, że spływ Wisłą to fajna zabawa i miła atmosfera. Organizatorzy obiecują kolejny maraton w 2020 roku.

 

Dodatkowe informacje