Pięć zwycięstw WTW Włocławek w Bydgoszczy

W sobotę 11 maja, na torze regatowym Brdyujście odbyły się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy w wioślarstwie. Regaty były silnie obsadzone, ponieważ oprócz klubów z naszego województwa startowały kluby z Gdańska, Iławy i Gorzowa. W tej trudnej rywalizacji bardzo dobrze zaprezentowały się załogi z Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

 

 

Włocławianie odnieśli pięć zwycięstw.

Najbardziej spektakularne zwycięstwo odnotowaliśmy w wyścigach czwórek podwójnych juniorów młodszych. Osada WTW płynąca w składzie: Maciej Sieraczkiewicz, Piotr Śliwiński, Patryk Sadokierski i Filip Niewiadomski pokonała drugą na mecie osadę z Wiru Iława aż o 28 sekund a trzecią z BTW Bydgoszcz o 45 sekund.

Drugie zwycięstwo w zawodach odniosła dwójka podwójna juniorek młodszych. Julia Gęsicka i Magdalena Szprengiel o 7 sekund pokonały osadę Wir Iława i o 12 sekund CHTW Chełmża. W tej konkurencji wystawiliśmy jeszcze dwa zespoły. Wiktoria Orlińska i Wiktoria Małkowska uplasowały się na miejscu ósmym a Wiktoria Zając i Oliwia Mangutow na miejscu dziesiątym.

W konkurencji jedynek juniorek zdecydowane zwycięstwo odniosła Oliwia Muraska, która w pokonanym polu pozostawiła m.in. bardzo mocne zawodniczki z AZS Gdańsk i Zawiszy Bydgoszcz.

W dwójkach podwójnych juniorów zadebiutowali Łukasz Żmudziński i Adam Sieraczkiewicz. Obaj nasi zawodnicy uporali się z przeciwnikami i stanęli na najwyższym podium w tej konkurencji.

Najtrudniejszy bój o zwycięstwo w tych regatach stoczyła czwórka podwójna juniorek młodszych płynąca w zestawieniu: Weronika Klasińska, Julia Gęsicka, Wiktoria Orlińska i Wiktoria Klasińska. Włocławianki bardzo dobrze finiszując pokonały mocną osadę z LOTTO Bydgostia o 1 sekundę i o 8 sekund czwórkę z Bydgoskiego Klubu Wioślarek.

Ze srebrnym medalem tych mistrzostw wracają siostry Weronika i Wiktoria Klasińskie, które w konkurencji dwójek bez sternika uległy jedynie faworytkom tej imprezy, osadzie AZS Toruń.

Brązowy medal w konkurencji jedynek juniorów zdobył Adam Sieraczkiewicz.

Ponadto WTW Włocławek reprezentowały: Edyta Adamowska i Joanna Reclaf, które w dwójkach podwójnych juniorek zakończyły rywalizację na szóstej pozycji.

Dodatkowe informacje