Udany debiut Fabiana Barańskiego

Fabian Barański, zawodnik Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, zadebiutował w pierwszej reprezentacji Polski podczas inauguracji tegorocznego Pucharu Świata w wioślarstwie, w Bułgarskim Płowdiw.

 

 

Włocławianin startujący w konkurencji czwórek podwójnych wraz z Mateuszem Biskupem, Mirosławem Ziętarskim i Wiktorem Chablem, zaprezentował na tej imprezie bardzo dobrą formę. Nasi reprezentanci wprost zmiażdżyli przeciwników. Od samego startu nie dali najmniejszych szans rywalom, sukcesywnie powiększając przewagę. Na linii mety wyprzedzili reprezentację Mołdawii aż o blisko 10 sekund.


Tegoroczna pierwsza edycja Pucharu Świata nie była mocno obsadzona. Zabrakło wielu reprezentacji, dlatego też występ naszego zawodnika można potraktować jako bardzo pozytywne przetarcie przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy w Lucernie. Impreza, która odbędzie się w dniach 31.05-02.06 na pewno będzie znacznie trudniejsza. Liczymy jednak na to, że po tak udanym debiucie na tej bardzo ważnej imprezie zobaczymy w składzie czwórki podwójnej Fabiana Barańskiego. 

 

Zdjęcia z Pucharu Świata

Dodatkowe informacje