II Długodystansowe Mistrzostwa Masters w Żninie

2 lutego w Szkole Podstawowej im Powstańców Wielkopolskich w Żninie, odbyły się II Długodystansowe Mistrzostwa Mastersów.

Impreza organizowana przez Pałuckie Towarzystwo Wioślarskie i Pałucką Wypożyczalnię Kajaków zgromadziła w tym roku wioślarzy z takich klubów jak: Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie, Lotto Bydgostia, Pałuckie Towarzystwo Wioślarskie Żnin, Posnania RBW Poznań, Row zone Inowrocław, Towarzystwo Sportów Wodnych Warmia Tomaszkowo, Towarzystwo Wioślarzy Polonia Poznań, Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie. Rywalizowali zawodnicy w wieku od 27 do 79 lat, i Ci najstarsi niejednemu pokazali co to znaczy wioślarskie doświadczenie.

 

Rozegrano biegi w 12 kategoriach. W dwóch, zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego stanęli na najwyższym stopniu podium. Pierwsze miejsce w kategorii MMG wywalczył Stanisław Karpiński, natomiast w kategorii MMD zwyciężył Maciej Kamiński. Debiutujący w kategorii MMB Kamil Szepczyński zakończył rywalizację na 5 pozycji.

Smuci coraz mniej liczna reprezentacja mastersów z Włocławka na zawodach, dlatego korzystając z okazji zachęcamy koleżanki i kolegów, którzy chcieliby wrócić do reprezentowania barw klubowych WTW. Czekamy na Was w czwartki o 17:30 na przystani im Jerzego Bojańczyka przy ulicy Piwnej 1a.

 

Dodatkowe informacje