Wioślarze zakończyli sezon 2018

Na torze regatowym MALTA w Poznaniu, w dniach 27-28 października 2018 r. odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Zamknięcia Sezonu. WTW wystawiło na tą imprezę 12 zawodników. Centralne Regaty Jesienne są początkiem kwalifikacji do kadr narodowych w różnych grupach wiekowych na rok 2019.

Z  punktu widzenia zawodników walczących o reprezentację są to bardzo istotne zawody.

Zasady rozgrywania polegają na wyłonieniu w sobotnich porannych wyścigach eliminacyjnych finalistów. Po wyścigach eliminacyjnych rozgrywane są trzy razy finały - jeden w sobotę i dwa w niedzielę. O spadku do finału niższego i zakwalifikowaniu się do finału wyższego decydują czasy uzyskane w danej sesji finałowej. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się na tych zawodach Fabian Barański. Nasz zawodnik wśród młodzieżowców zdeklasował wszystkich rywali. Musiał jednak stoczyć pojedynki z Adamem Wicenciakiem z (KW 04 Poznań) i Dariuszem Radoszem (LOTTO Bydgostia ). Przypomnijmy, że Adam Wicenciak to zeszłoroczny Wicemistrz Europy seniorów a Dariusz Radosz to czwarty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janerio (obaj wyniki osiągali w czwórkach podwójnych). Dla obydwu tych zawodników poznańskie regaty były ostatnią szansą powrotu do reprezentacji.

W sobotnim finale włocławianin stoczył bardzo  wyrównaną walkę z Wicenciakiem, ulegając mu na finiszu 0,9 sekundy, natomiast z Radoszem wygrał o 8 sekund. Niedzielny poranny finał naszemu zawodnikowi nie wyszedł i uplasował się na 3 pozycji. Zwyciężył Wicenciak przed Radoszem. Ostatni popołudniowy finał był decydujący. Tutaj już Fabian Barański nie dał się zaskoczyć Radoszowi  i pokonał go zdecydowanie. Zwyciężył po raz trzeci Wicenciak, który na tej imprezie zaprezentował doskonałą formę i był nie do pokonania. Regaty nie wyszły partnerowi Fabiana Barańskiego, z którym nasz zawodnik zdobywał medale Mistrzostw Świata i Europy. Mateusz Świętek nie zakwalifikował się do finału A i wycofał się z imprezy.

W wyścigach seniorów brali udział jeszcze: Tomasz Budzyński i Grzegorz Ziółkowski. Tomasz Budzyński trzykrotnie zajmował czwartą pozycję w Finale C, co dało mu ostatecznie 19 pozycję w regatach. Grzegorz Ziółkowski w sobotę zajął ostatnie, ósme miejsce w finale C i spadł w niedzielę do finału D, który wygrał. Ostatni finał C był dla Ziółkowskiego bardzo udany i przyniósł naszemu zawodnikowi zwycięstwo, co dało ostatecznie 22 pozycję w regatach.

W konkurencji jedynek juniorek bardzo liczyliśmy na udane występy Oliwii Muraskiej, która w ostatnim czasie przyzwyczaiła nas do udanych występów. Niestety w Poznaniu wyścigi nie przebiegały po naszej myśli. Co prawda Oliwia zakwalifikowała się w sobotę do Finału A, w którym uplasowała się na czwartej pozycji przegrywając pierwszą pozycję o niespełna 3 sekundy. W finałach niedzielnych nasza reprezentantka zupełnie się pogubiła zajmując odpowiednio siódmą i szóstą pozycję w finale A, co ostatecznie dało Oliwii Muraskiej 5 miejsce w zawodach. Na szczęście piata pozycja zagwarantowała naszej zawodniczce uczestnictwo w zgrupowaniu reprezentacji juniorów, które odbędzie się w okresie 2–11 listopada w COS Wałcz.

Nieudanie startowała druga nasza skiffistka w konkurencji juniorek, Edyta Adamowska, która oscylowała pomiędzy 7 a 8 miejscem w finale E co dało jej ostatecznie 40 pozycję.

W wyścigach juniorów wystawiliśmy dwóch zawodników. Łukasz Żmudziński wykonał zadanie utrzymania się w finale B. Trzykrotnie plasował się na czwartej pozycji tego finału, co ostatecznie dało dwunaste miejsce. Drugi nasz zawodnik, Adam Sieraczkiewicz zaprezentował się już nieco gorzej zajmując odpowiednio: 3 pozycję w finale G, 1 pozycję w finale G w niedzielę i pierwszą pozycję w finale F co plasowało go ostatecznie na 38 miejscu.

W konkurencji jedynek juniorek młodszych bardzo liczyliśmy na udane występy Magdaleny Szprengiel, która zaliczana była do głównych faworytek tych zawodów. Niestety zawodniczka WTW sprawiła zawód. W sobotnim finale A wiosłowała na siódmej pozycji ale uzyskany na mecie wynik, strącił naszą zawodniczkę do finału B. W niedzielnym porannym finale B zdecydowanie zwyciężyła i mięliśmy nadzieję na udany rewanż Magdaleny w popołudniowym finale A. Niestety tak się nie stało i włocławianka finiszowała ponownie na siódmej pozycji, ostatecznie kończąc imprezę na ósmej pozycji. O ile ósma pozycja w regatach nie jest jeszcze tragedią, to jednak musi martwić różnica czasowa włocławianki do zwyciężczyni, która dwukrotnie wynosiła około 28 sekund.

W konkurencji jedynek juniorek młodszych wystawiliśmy jeszcze dwie zawodniczki: Wiktorię Orlińską i Wiktorię Małkowską, które w swym debiucie na tych regatach zrealizowały zadanie.

Wiktoria Orlińska plasowała się kolejno: 3 miejsce w finale B, 6 miejsce w finale B i 1 miejsce w finale C - ostatecznie 14 pozycja.

Wiktoria Małkowska: 8 miejsce w finale B, 3 miejsce w finale C i 3 miejsce w finale B. Ostatecznie 16 pozycja.

Wśród jedynek juniorów młodszych walczyło w Poznaniu trzech reprezentantów WTW Włocławek. Najlepiej zaprezentował się Maciej Sieraczkiewicz, który oscylował pomiędzy finałem A a finałem B.

W sobotę M. Sieraczkiewicz zajął szóstą pozycję w finale A. W w niedzielnym porannym finale A zakończył walkę na siódmym miejscu ale czas uzyskany na mecie nie zagwarantował mu udziału w popołudniowym finale A i nasz zawodnik musiał się zadowolić zdecydowanym zwycięstwem w finale B i ostatecznie zajął siódmą pozycję.

Pozostali nasi zawodnicy plasowali się na pozycjach:

Patryk Sadokierski: 4 m-ce w finale C, 3 m-ce w finale C i 1 m-ce w finale C - ostatecznie 18 pozycja

Filip Niewiadomski: 5 m-ce w finale C, 5 m-ce w finale C i 6 m-ce w fiale C. Ostatecznie 21 pozycja.