Świetna postawa zawodników WTW w Bydgoszczy

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy WTW Włocławek na regatach w Bydgoszczy, które odbyły się 15 i 16 września. Bydgoska impreza obejmowała Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Juniorów.

W punktacji młodzików zwyciężył UKS Szóstka Gdańsk z 14 punktami przed AZS UMK Toruń 13 pkt. WTW Włocławek i UKS Bekawianka uplasowały się na trzeciej pozycji z 10 punktami.

Indywidualnie najlepiej wśród naszych młodzików spisała się dwójka podwójna młodziczek płynąca w składzie: Wiktoria i Weronika Klasińskie. Druga nasza dwójka, Julia Gęsicka i Oliwia Mangutow także zaprezentowała się bardzo dobrze, zdobywając medal brązowy.

Obie te dwójki zostały przez trenera Wojciecha Reteckiego zestawione w konkurencji czwórek podwójnych, gdzie uległy jedynie reprezentantkom UKS Szóstka Gdańsk, zdobywając srebrny medal w tych zawodach.

Srebrny medal padł łupem także naszego skiffisty Piotra Śliwińskiego,  który minimalnie przegrał z Danielem Gałęzą z Drakkaru Gdańsk.

W jedynkach młodziczek tuż poza podium, na czwartej pozycji finiszowała Karolina Erenc.

W Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego WTW Włocławek wystartowało symbolicznie. Oliwia Muraska w konkurencji jedynek juniorek odniosła zdecydowane zwycięstwo, natomiast Łukasz Żmudziński w jedynkach juniorów był drugi.