Dwa medale Długodystansowych Mistrzostw Polski

Z dwoma medalami wrócili wioślarze Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego z Długodystansowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w sobotę, 8 września, na torze regatowym Gopło w Kruszwicy.

 

Zawodnicy rywalizowali na dystansie 8 kilometrów, startując w minutowych odstępach. WTW Włocławek wystawiło na tą imprezę dwie osady: czwórkę podwójną juniorów w składzie: Bartosz Jarzembowski, Adam Sieraczkiewicz, Grzegorz Ziółkowski, Łukasz Żmudziński, oraz Oliwię Muraską w jedynkach juniorek.

Nasza czwórka broniła ubiegłorocznego tytułu mistrzowskiego, lecz w tym roku nie należała do faworytów tych zawodów. Zdobycie brązowego medalu należy mimo wszystko uznać za sukces naszych zawodników. Nasi reprezentanci musieli uznać wyższość osad z Posnanii Poznań i Lotto Bydgostia.

 

W jedynkach, Oliwia Muraska musiała stoczyć walkę z najlepszymi skiffistkami w kraju. Już przed półmetkiem włocławianka dogoniła startującą minutę przed nią zawodniczkę AZS Gorzów, Jankowską Martynę. Niestety gorzowianka w tym momencie zaczęła naszą zawodniczkę blokować co z zasadami fair play miało niewiele wspólnego. Kilkaset metrów wiosłowania po bojach, niepotrzebnego szarpania tempa, powodowało utratę sił. Oliwia Muraska zakończyła rywalizację z czasem 35:16 na trzeciej pozycji, zdobywając brązowy medal. Zwyciężyła Patrycja Domalska z Gopło Kruszwica z czasem 34:54. Druga na mecie była Barbara Streng z BTW Bydgoszcz.

 

Czwórka podwójna w składzie: Bartosz Jarzembowski, Adam Sieraczkiewicz, Grzegorz Ziółkowski, Łukasz Żmudziński.

 

Oliwia Muraska (z prawej) z brązowym medalem Długodystansowych Mistrzostw Polski.

 

Dodatkowe informacje