Fabian Barański wicemistrzem Europy

W Brześciu na Białorusi, w sobotę i niedzielę, 1 i 2 września odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Zawodnik Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Fabian Barański, płynący w dwójce podwójnej ze swym partnerem Mateuszem Świętkiem (KW04 Poznań), należeli do grona faworytów tej imprezy. Przypomnijmy, że w lipcu nasi reprezentanci zdobyli brązowy medal Mistrzostw Świata.

 

 

 

Już po sobotnich wyścigach eliminacyjnych wiadomo było, że walka o złoty medal rozegra się pomiędzy Polakami a znakomitymi Grekami - aktualnymi Mistrzami Świata w tej konkurencji.

Nasi reprezentanci w niedzielnym finale od początku narzucili bardzo mocne tempo, chcąc wyprzedzić Greków od początku dystansu i dowieźć przewagę do samej mety.

Na pierwszych pięciuset metrach Świętek i Barański wypracowali sobie nieznaczną, kilkumetrową przewagą nad Serbami i Grekami, powiększając ją na półmetku. Właśnie na 1000 metrach, Polacy prowadzili nad Grecją 1,3 sekundy i wydawało się, że już tego zwycięstwa nie oddadzą. Niestety, Mistrzowie Świata pokazali swą klasę i na finiszu wyprzedzili naszych reprezentantów, którzy zdobywając tytuł wicemistrzów Europy odnieśli kolejny, spektakularny sukces w tym sezonie.

Oczywiście szkoda, że nie udało się naszej dwójce wygrać tych Mistrzostw, co było bardzo bliskie. Na chłodną analizę przyjdzie jeszcze czas.

 

Na gorąco wydaje się, że w decydującym, finiszowym momencie odezwały się kłopoty zdrowotne Mateusza Świętka z okresu przygotowawczego, o których pisaliśmy wcześniej.

Pomimo tych problemów udało się Polakom na tych mistrzostwach pokazać światową klasę, klasę którą przedstawiali od samego początku sezonu.

 

Wyniki:

Eliminacje | Finał

 

Zdjęcia z zawodów:

Dodatkowe informacje