Fabian Barański przygotowuje się do Mistrzostw Europy

Już trzeci tydzień, brązowi medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Świata, Fabian Barański i Mateusz Świętek przygotowują się w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu, do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wioślarstwie. Impreza odbędzie się w dniach 1-2 września w Brześciu na Białorusi.

 

Niestety przygotowania do tej imprezy nie przebiegają zgodnie z planem. Spowodowane jest to problemami zdrowotnymi Mateusza Świętka. Praktycznie cały zeszły tydzień odpadł z przygotowań. Sytuacja polskiej dwójki podwójnej jest bardzo trudna, zważywszy, że dwudniowy system rozgrywania imprezy jest bardzo wyczerpujący. Mistrzostwa Świata rozgrywane są systemem pięciodniowym.

 

Do Mistrzostw Europy zgłoszono 11 dwójek podwójnych. Co prawda, jest to o osiem osad mniej niż podczas Mistrzostw Świata, jednak poziom rywalizacji zapowiada się bardzo wysoki.

Do rywalizacji podczas ME nie wystawili się srebrni medaliści z Mistrzostw Świata - Holendrzy i czwarci z tej samej imprezy - Włosi. Jednak pojawiło się kilka bardzo silnych osad.

W Brześciu najgroźniejsi dla Polaków na pewno będą młodzieżowi Mistrzowie Świata, Grecy. Bardzo groźni będą także Bułgarzy, którzy wystawili dwójkę, w składzie której popłynie trzeci skiffista Mistrzostw Świata - Boris Yotov. Bardzo silne dwójki utworzyli także Litwini i Duńczycy.

 

Na pytanie, czy naszym zawodnikom uda się powrócić do medalowej dyspozycji, przekonamy się już w nadchodzący weekend.  

Dodatkowe informacje