Pracowity tydzień wioślarzy WTW Włocławek

Dla zawodników WTW Włocławek rozpoczął się bardzo intensywny tydzień. Już dzisiaj na torze regatowym MALTA w Poznaniu rozpocznie się największa impreza wioślarska w naszym kraju, mianowicie Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w wioślarstwie. Do imprezy zgłoszono blisko 900 zawodników z 55 krajów świata.

 

Do rywalizacji wśród najlepszych młodzieżowców na świecie, stanie włocławianin Fabian Barański, który ze swoim partnerem Mateuszem Świętkiem, będzie reprezentował barwy narodowe w konkurencji dwójek podwójnych. Mistrzostwa Świata rozpoczynają się już dzisiaj, 25 lipca i potrwają do niedzieli, kiedy to od godziny 9:30 rozpoczną się finały imprezy.

 

Fabian Barański z nominacją na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata 

 

Od czwartku 26 lipca rozpoczną swoje zmagania juniorzy młodsi, którzy w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na torze regatowym GOPŁO w Kruszwicy będą walczyć o medale. Tak jak w Poznaniu, finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozpoczną się w niedzielę 29 lipca o godzinie 9:30.

Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie wystawiło do tej imprezy:

  • 3 jedynki juniorek młodszych: Magdalenę Szprengiel, Wiktorię Małkowską i Wiktorię Orlińską
  • dwójkę podwójną juniorek młodszych w składzie:  W. Małkowska i W. Orlińska
  • dwójką podwójną juniorów młodszych: Patryk Sadokierski i Maciej Sieraczkiewicz
  • czwórkę podwójną juniorów młodszych: P. Sadokierski, M. Sieraczkiewicz, Adam Sieraczkiewicz, Filip Niewiadomski

 

Największe szanse na medal ma Magdalena Szprengiel, która jest faworytką tych zawodów. Czwórka podwójna juniorów młodszych także na ostatnich zawodach wykazała bardzo wysokie aspiracje. Liczymy oczywiście na miłe niespodzianki pozostałych naszych zawodników.

 

Życząc wszystkim udanych startów, zapraszamy naszych kibiców do odwiedzenie torów regatowych zarówno w Poznaniu, jak i Kruszwicy.

 

Dodatkowe informacje