Brązowy medal Mistrzostw Polski Oliwii Muraskiej

Od piątku do niedzieli (20–22 lipca), na torze regatowym Gopło w Kruszwicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie uczestniczyło w tych mistrzostwach w czterech konkurencjach.

  

Zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Oliwia Muraska, która zdobyła brązowy medal w konkurencji jedynek juniorek. Do imprezy zgłoszono 22 skiffistki. Już piątkowy wyścig eliminacyjny pokazał, że nasza reprezentantka jest świetnie przygotowana do tych zawodów. Wśród rywalek Oliwia miała m.in. faworytkę do złota, zawodniczkę AZS Gdańsk - Izabelę Pawlak, która na finiszu uległa włocławiance i nie odegrała już większej roli w imprezie.   

W półfinale przeżyliśmy duże emocje, ponieważ przez większość dystansu nasza zawodniczka wiosłowała na pozycji czwartej, która nie dawała kwalifikacji do finału A. Jednak po raz kolejny doskonałe ostatnie pięćset metrów zapewniło nam trzecie, premiowane miejsce na linii mety.

W finale Oliwia Muraska nie była faworytką, ponieważ do tej pory z żadną z rywalek nie udało się jeszcze zwyciężyć. Wszystkie pięć przeciwniczek, to reprezentantki Polski. Jednak wyścig finałowy zawodniczka WTW Włocławek rozegrała bez kompleksów, popisując się po raz kolejny kapitalnym finiszem, na którym wprost wydarła o 0,5 sekundy brązowy medal zawodniczce z Kalisza - Wiktorii Aleksandrowicz.

 

Kolejnymi reprezentantami na tych regatach była dwójka podwójna: Bartosz Jarzembowski, Łukasz Żmudziński. Wśród 20 zgłoszonych dwójek podwójnych, nasz zespół nie należał do faworytów. Liczyliśmy jednak po cichu na finał A. Niestety zepsuty przedbieg przez naszych zawodników doprowadził do tego, że po południu zawodnicy WTW zmuszeni byli do walki o półfinał w repasażu, który na szczęście wygrali w bardzo dobrym stylu i zakwalifikowali się do pierwszej dwunastki. W półfinale przeciwnicy postawili bardzo wysoko poprzeczkę, której naszej osadzie nie udało się przeskoczyć, pomimo ambitnej walki. Finał B to walka o miejsca 7-12, którą B. Jarzembowski i Ł. Żmudziński zakończyli na miejscu drugim. Ósma pozycja w Mistrzostwach Polski jest adekwatna z tym na co było naszych zawodników stać w tym momencie.

 

Grzegorz Ziółkowski walczył w konkurencji jedynek juniorów. Zadaniem naszego zawodnika był awans do półfinału, który zrealizował, kończąc zawody na 12 pozycji.

Ostatnią zawodniczką WTW startującą w Kruszwicy była Edyta Adamowska, dla której start był debiutem. W jedynkach wagi lekkiej juniorek uplasowała się ostatecznie na drugiej pozycji w finale D.

Uczestnictwo zawodników WTW Włocławek w Mistrzostwach Polski Juniorów dofinansowane zostało ze środków Gminy Miasto Włocławek i Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

 

Zdjęcia z zawodów 

 

Dodatkowe informacje