Niezapomniane momenty w historii WTW Włocławek

Przedstawiamy dzisiaj naszą doskonałą czwórkę bez sterniczki, która pięciokrotnie w latach 2006-2011 zwyciężała w Mistrzostwach Polski Seniorów.

 

Czwórka seniorek, utworzona po raz pierwszy w 2006 roku, odniosła zdecydowane zwycięstwo w Poznaniu na Mistrzostwach Polski Seniorów, płynąc w składzie: Katarzyna Wołna, Magdalena Madziewicz, Małgorzata Marciniak, Kinga Kantorska. Nasze zawodniczki pokonały wicemistrzynie Polski - osadę Posnanii Poznań aż o 9 sekund a brązowe medalistki - LOTTO Bydgostia popłynęły aż o 18 sekund wolniej.

 

W roku 2007 nasza czwórka kobiet obroniła tytuł mistrzowski, tocząc od startu do mety wyrównaną walkę z AZS Gorzów. Obydwie czwórki uzyskały świetny jak na tamte czasy rezultat:

  • WTW Włocławek - 6:45,72
  • AZS Gorzów - 6:46,53

Brązowe medalistki z LOTTO Bydgostia przypłynęły już 21 sekund za naszą osadą.

Dwie nasze zawodniczki, Magdalena Madziewicz i Anna Specjalska, które wiosłowały w mistrzowskiej osadzie zaledwie dwa tygodnie wcześniej wróciły zza oceanu, gdzie kontynuowały naukę na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Los Angeles. Ponadto skład czwórki uzupełniały: Kinga Kantorska i Katarzyna Wołna. 

Należy dodać, że w czwórce gorzowskiej wiosłowała zeszłoroczna mistrzyni w tej konkurencji, nasza utytułowana zawodniczka Małgorzata Marciniak, która rozpoczęła naukę na Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie.

 

W roku 2008 skoncentrowaliśmy się na dwójkach bez sterniczki, dlatego w czwórce nie wiosłowały najmocniejsze w tym momencie zawodniczki i zakończyliśmy rywalizację na drugiej pozycji ulegając LOTTO Bydgostii.   

W składzie naszej czwórki płynęły wówczas: Kinga Mikołajczyk, Anna Specjalska, Marta Liniewska, Marlena Ertman.

 

W roku 2009 powróciliśmy do optymalnego zestawienia czwórki kobiet, co zaowocowało kolejnym zwycięstwem na Mistrzostwach Polski Seniorów. Mistrzynie Polski wiosłowały w składzie: Kinga Kantorska, Marlena Ertman, Katarzyna Wołna, Marta Liniewska.

W tym finale, 4 sekundy za naszymi zawodniczkami przypłynęła osada LOTTO Bydgostia i 9 sekund druga osada LOTTO.

 

W 2010 roku ponowne, zdecydowane zwycięstwo włocławskiej czwórki w takim samym zestawieniu, co rok wcześniej.

 

W 2011 zanotowaliśmy na Mistrzostwach Polski seniorów kolejne zwycięstwo naszej wspaniałej czwórki. WTW Włocławek płynąc w składzie: Marta Liniewska, Marlena Adamska, Katarzyna Wołna, Kinga Kantorska zwyciężyło o 9 sekund WTW Warszawę i aż o 22 sekundy kolejną osadę, LOTTO Bydgostia.

 

Był to ostatni tryumf tego doskonałego pokolenia zawodniczek, które przez dekadę odnosiły sukcesy zarówno na torach krajowych i światowych.

 

Przez sześć lat w składzie czwórki bez sterniczki przewinęło się 9 doskonałych zawodniczek. W pięciu zwycięskich finałach startowała Kinga Kantorska i Katarzyna Wołna.

Trzykrotnie złoty medal zdobywała Marta Liniewska. Dwukrotnie Marlena Ertman i Magdalena Madziewicz. Jeden raz Marlena Adamska, Anna Specjalska, Małgorzata Marciniak.

 

 

 Rok 2006. Pierwszy złoty medal włocławskiej czwórki kobiet.

 

 Rok 2007. Walka z AZS Gorzów o złoty medal.

 

 Rok 2009. Po srebrnym medalu w roku 2008, ponownie zdobywamy złoto.

 

 Rok 2010. Czwarty złoty medal w czwórce bez sterniczki dla WTW Włocławek.

 

 Rok 2011. Ostatni, piąty złoty medal czwórki kobiet.

Dodatkowe informacje